המשטרה בעיר פורטלנד (אורגון) עצרה גבר חסר בית בשל מה שנראה כפשע שנאה לאחר שזה החל לגדף ארבעה בני אדם בעת שהם חגגו את שבוע הגאווה בעיר. הארבעה בדיוק סיימו את ארוחת הערב במסעדה מקומית ברח' אברט, כאשר אחריה ביקשה קבוצת האנשים לטייל ברחובות העיר. לפתע החל גבר לקלל אותם, דבר שגרם לגרגורי דורנל לעצור: "שאלתי אותו מה בדיוק הוא אמר, ואז הוא קם ונתן לי אגרוף בפנים", הוא סיפר. החוקרים טוענים כי ג'סטין ווטלינג בן ה-25 הוא חסר הבית שתקף אותו.

 

חגיגות הגאווה בפורטלנד, בסוף השבוע


"אינני מזדהה כדו-מיני או הומוסקסואל, אבל התוקף לא מכיר אותי. הוא פשוט כינה אותי ככה כבחירתו", אמר דורנל. בשלב זה, אחותו של דורנל, קייטלין, נכנסה לתמונה. "הוא ישר נתן לו אגרוף ותפס אותו בגרון. אני לא חושבת שהיה אכפת לו את מי הוא תוקף, הוא פשוט הרגיש בנוח להשתמש בשפה כזו בציבור", היא אמרה. קייטלין הצליחה, יחד עם שאר הנוכחים, להוריד את התוקף מאחיה. הם התקשרו למוקד החירום של המשטרה, אך ווטלינג החל לברוח מהמקום. קבוצת האנשים בחרה שלא להיכנע לתקיפה ועקבה אחריו. לאחר מספר רחובות, ניידת של המשטרה פגשה אותם ועצרה את התוקף, שצפוי לעמוד לדין על תקיפה וביצוע פשע שנאה. 


החשוד בתקיפה, ג'סטין ווטלינג (צילום: משטרת פורטלנד)


"זה לא משהו שאתה רוצה שיקרה בשבוע הגאווה, או לעולם", אמר דורנל בסיום האירוע, והמשיך: "וזה לא משהו שאתה רוצה שיקרה לאף אחד", הוא סיכם. למרות שהתקיפה הייתה החוויה האחרונה שלו מאירוע הגאווה בעיר, דורנל שמח מכך שלא נפגע בצורה קשה יותר.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת