"אנו פלוגת אוג' 15, של גדוד 890 בחטיבת הצנחנים פונים אליך בקריאה לעזור לנו להציל את חייו של מנחם מנדל גורדון – חייל בודד, לוחם לשעבר וחבר שלנו לפלוגה ולחיים לתמיד". כך פתחו 120 חבריו של מנחם את המכתב הקורא לעזרה ולגיוס של 100,000 דולר לטובת ניתוחים וטיפולי כימותראפיה כדי שיצילו את חייו.


מנחם מנדל גורדון


הבוקר, היה בוקר קשה עבור מנחם, אבל לא מדובר במשהו שונה. במהלך חצי השנה האחרונה מתמודד מנחם עם בקרים וימים קשים במיוחד. קצת אחרי פסח, בעודו בישראל מתכנן עם בחירת ליבו, רוחמה, את חתונתם הקרבה, גילה מנחם גידולים בצווארו והחל בבדיקות. אז התגלה שבגופו מקננת מחלת הסרטן ומאיימת על חייו. מהר מאוד הם הבינו שמדובר בסרטן קטלני ונדיר במיוחד, הם נאלצו לדחות את התוכניות, וטסו לניו יורק כדי להילחם במחלה בכל כוחם.

מנחם, בן 23, שבאוקטובר האחרון סיים את שירותו הצבאי כחייל בודד בצנחנים, חזר לחיק הוריו בניו יורק כדי לעבור טיפולים במכון המתמחה בכך. בגופו התגלה סרטן אשכים בדרגה 3, אבל אצל מנחם, הסרטן נמצא בחזה דבר שהופך את הליך הטיפולים למורכב, ומצריך טיפול מותאם וייחודי שלא יוכל למצוא בישראל.


מנחם מנדל וחבריו מהפלוגה


אמנם מנחם, שעשה עלייה וחשב שבכך יתחיל את חייו בישראל עם בחירת ליבו, לא מצא בארץ טיפול מתאים למחלה, אבל הוא הבין שיש לו משפחה מורחבת, משפחה של לוחמים, שמוכנים ללכת איתו באש ובמים ולחצות יבשות כדי לסייע לו. חברו לפלוגה, אור שרון אומר כי "זו לא היתה שאלה בכלל כשהוא סיפר לנו את זה בוואטצאפ. כולנו היינו בחורים חסונים, לוחמים, ולקבל את ההודעה הזו, זה פשוט גורם לך להרגיש חוסר אונים". מנחם נמצא בסבב השלישי של טיפולי הכימותרפיה ועומד בפני סבב נוסף שלאחריו ייבדק כמה ניתוחים יאלץ לעבור. בתום הניתוחים ייתכנו סבבים נוספים של כימותרפיה ולאחריהם כמובן שיקום.
אור וחברים נוספים לפלוגה הבינו מיד מה עומד לעבור מנחם, הוצאות כספיות גבוהות מכפי שהוא או משפחתו היו יכולים לממן. מכיוון שהיו מודעים לכך שאביו חולה ונכה, אמו המפרנסת היחידה עובדת כגננת היה להם ברור כי אין בכוחם לממן את הטיפולים היקרים. הם החליטו לקחת על עצמם את גיוס הכספים. בעזרת אתר למימון המונים giveback הם יצרו את פרויקט "צוות מנדל פותחים את הלב" והחלו לעבוד סביב השעון. הם אפילו הצליחו לגייס לעזרה אמנים ויוצרים מישראל. "היה לנו ברור. כולנו משפחה אחת, כולנו נלחמים לא משנה מה יקרה, אנחנו שם בשבילו" אומר אור. "120 חברים, 120 אחים כמו משפחה נרתמנו לדבר הזה. אנחנו נחושים להילחם עד שמנחם יחלים ויחזור להתחתן בישראל".


אמנים מישראל התגייסו למען מנחם


עבור מנחם ומשפחתו זה לא מובן מאליו. הם לא האמינו שחבריו יעשו מאמצים שכאלו למענו. "אני מאמין שמישהו היה עוזר לי, אבל למשפחה שלי זה היה יותר קשה לגייס כסף ולרתום את כולם לעזור לי ככה. התמיכה שהם נותנים לי. הם עובדים ביחד כמו במשימה בצבא. לא יודע מה היה קורה אם לא היה לי אותם. זה לא כמו משפחה, זה משפחה". רוחמה, בת הזוג, נמצאת לצידו לאורך כל הדרך גם לא האמינה שיקבלו תמיכה כזו מרחוק "זה ממש וואו, זה אחד הדברים שמחזיקים אותו. זה דבר גדול".


מנחם ובת זוגו רוחמה


עד כה הצליחו לגייס סכום לא קטן של 46,000 דולר אבל הדרך עוד ארוכה. מנחם ממשיך להילחם ומקבל חיזוק ואהבה שמעודדת אותו גם בימים קשים במיוחד. חבריו בישראל מוכיחים שלמרות שמנחם היה חייל בודד, הוא למעשה לא לבדו, וגם עכשיו הם עדיין שם איתו ובשבילו. "אני אסיר תודה ולא יודע אפילו איך להגיד להם את זה. זה כמו המשפט:  it doesn't do justice..., אז רק תודה זה לא מספיק. אני חולם על הרגע שאחלים כדי שאוכיח במעשים כמה אני אסיר תודה. יש לי חלומות, בע"ה להגיע לישראל ולהחזיר במעשים את התודה שלי".


לתרומות: https://www.gofundme.com/mendel-gordon039s-medical-fund


מאת: ריקי כרמי

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת