מצבו של הארווי וויינסטין, המפריק רב העוצמה לשעבר שהתקיפות המיניות שלו הציתו את תנועת #MeToo והביאו לבסוף להגשת כתב אישום חמור נגדו לפני כחודשיים, מסתבך והולך. כתב אישום חדש על "מעשה מיני פלילי מדרגה ראשונה" הוגש נגד מפיק-העל שנפל, בחשד שתקף אישה ב-2006, כפה את עצמו עליה וביצע בה מין אוראלי.


החקירה נמשכת. וויינסטין נעצר בתחילת מאי (צילום: CNN)באישום החדש השני הוא מואשם  בסעיף של תקיפה מינית טורפנית פלילית (Felony predatory sexual assault) באונס מ-2013 שכבר הואשם בו בכתב האישום ממאי - סעיף שמודבק גם לתקיפה ה"חדשה" מ-2006. אישומים אלה עשויים לאפשר לתובע המחוזי של מנהטן, סיירוס ואנס, את מה שכתב האישום הראשון לא איפשר - העלאת חלק מיותר מ-80 הנשים, נכון להיום, שהאשימו את וויינסטין בתקיפתן להעיד ולחזק את ממד התבנית החוזרת במעשיו של המפיק הנודע לשמצה.

"כתב האישום הזה הוא פרי אומץ הלב היוצא מגדר הרגיל שהופגן על ידי השורדות, שבאו וסיפרו את שעבר עליהן", אמר ואנס בהודעה רשמית. "החקירה שלנו נמשכת", אמר, ברמז לנשים שהותקפו בטווח זמן של פחות מתקופת ההתיישנות וטרם הצטרפו לכמעט מאה מתלוננות, נכון להיום.

עורך דינו של וויינסטין, בנג'מין בראפמן, אמר כי וויינסטין מכחיש את האישומים וכי יטען לחפותו. האישומים החדשים, שהוגשו על ידי חבר מושבעים מורחב בניו יורק, באים כאמור בנוסף לכתב האישום שהוגש נגד וויינסטין במאי, בו הואשים באונס אישה אחרת ב-2013, ובתקיפה מינית נגד אישה רביעית ב-2004. גם בתיק זה טוען וויינסטין לחפותו. הוא משוחרר בערבות של מיליון דולר ועונד אזיק אלקטרוני. האישומים החדשים נושאים עונש מינימום של עשר שנים, ועונש מקסימום של מאסר עולם - תרחיש שייעשה סביר יותר אם יורשה התובע להצעיד קורבן אחר קורבן אל דוכן העדים כדי לבסס תבנית.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת