תיירים וכנסים מקצועיים מפסיקים להגיע לסן פרנסיסקו בגלל המצב ברחובותיה. משרדי נסיעות וסוכנויות שירותים לתיירים מתלוננים כי מבקרים נמנעים להגיע לעיר בגלל נוכחות גבוהה של חסרי בית, פושטי יד ומשוטטים מסוממים או שיכורים ברחובות העיר הפוגעים בתחושת הבטחון. 


סן פרנסיסקו. צילום: Shutterstock


"אפשר ממש להריח את זה", אמר אחד התיירים לתחנת KPIX. אחר הוסיף כי "הגעתי ממדינת עולם שלישי וזה לא גרוע כמו כאן".

האווירה הלא נעימה ברחובות החמירה לכדי פגיעה של ממש בעסקים בעיר. לאחרונה הודיע גוף רפואי גדול על ביטול ועידה שתוכננה להתקיים בעיר בעלות מוערכת של 40 מיליון דולר והעברתה למקום אחר. לדברי ג'ו ד'אלסנדרו מ-Travel SF, הגוף הרפואי הסביר שרחובות סן פרנסיסקו אינם מקום שנציגיו רוצים להסתובב בו.

על פי ד'אלסנדרו, הגוף הרפואי לא לבד ולאחרונה הביעו קבוצות רבות של תיירים ומבקרים מקצועיים חשש מלבקר בעיר. עסקי התיירות מכניסים לסן פרנסיסקו כתשעה מיליארד דולר בשנה, ועל כן גורמים רשמיים בעיר נרתעים מלהתייחס בפומבי לבעיית המשוטטים ברחוב על מנת לא לגרום לעיר להיראות רע עוד יותר.


חסר בית בסן פרנסיסקו. צילום: רויטרס

סן פרנסיסקו מוציאה כ-300 מיליון דולר בשנה על דיור ותכניות למחוסרי בית, אולם לעיני המבקרים בה, במיוחד באזור רחוב מרקט, זה לא ניכר. קווין קרול, ממועצת המלונות של סן פרנסיסקו, אמר כי "ברור שהתכניות לא עושות את השינוי שהן אמורות". קרול הוסיף כי מאחר שרוב התיירים מוציאים יותר כסף מחוץ למלונות בהם הם שוהים מאשר בתוכם –במסעדות ומוניות, לדוגמא – הירידה במספר המבקרים צריכה להדאיג את כולם.

תעשיית המלונאות לוחצת להגברת הנוכחות המשטרתית במוקדי התיירות על מנת להגביר את תחושת הבטחון והנוחות. הם מבקשים להגביר את האכיפה על שימוש בסמים והשלכת פסולת.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת