קנדי אסקוטה ידעה שמשהו לא בסדר עם בנה בן ה-5 כבר בשבוע השני של שנת הלימודים אשתקד. בנה, אהרון, התלונן שוב ושוב על כך שנאלץ ללכת לבית ספר. כאשר האם ניסתה לשבת עם בנה ולסייע לו בלימודים, הוא אמר לה שהוא ילד רע. "אמרתי לו, 'מה גורם לך להגדי דבר כזה?' ואז הוא אמר, 'זה מה שהמורה שלי אומרת כשאני לא עובד'", סיפרה אסקוטה.


ביה"ס היסודי Banyan (צילום: משרד החינוך של מחוז מיאמי-דייד)


בשלב זה פנתה האם לשרי דיוויס, מנהלת בית הספר היסודי "באניאן" ("Banyan"), כדי להתלונן על רוסבלה סוארס, מורה עם ותק של 33 שנים. לדבריה, דיוויס השיבה כי היא צריכה הוכחה אמיתית לדבריו של הילד הקטן. ולכן אסקוטה רכשה מכשיר מקליט קטן, שאותו השתילה בתוך ילקוטו של הבן במשך ארבעה ימים. כאשר היא האזינה ל-32 שעות של ההקלטה, היא נדהמה לגלות את אשר ששמעה. בהקלטה נשמעה המורה סוארס משפילה את אהרון הקטן וילד אחר כאשר כינתה את השניים כ"לוזרים". עוד שמעה האם את המורה אומרת לילד הקטן שאמו משגעת אותה ואף משפילה את אהרון לאחר שלא הצליח במשחק ששיחק. כאשר הילד הקטן לא רצה להשתתף בפעילות כלשהי של הכיתה, המורה נשמעת אומרת לילד, "לא אכפת לי. אל תעשה את זה, אתה חושב שאכפת לי? מה שאמא שלך רוצה לראות, מותק, תגיד לי אתה אם היא רוצה לראות עבודה יפה או עבודה של לוזר".


אהרון אסקוטה, "לוזר" לדברי המורה


"בשבילי, לשמוע את דברי המורה, את העובדה שהיא בחרה להשפיל אותו מול כל הכיתה ולהזכיר אותי בדבריה, אף ילד בן 5 לא צריך לעבור את זה. זה השפיע על כל המשפחה שלי, כולל הילד", אמרה אסקוטה. כאשר היא הגיעה לפגישה נוספת עם המורה והמנהלת, המורה סוארס הכחישה את הכל ואף האשימה את אסקוטה בניסיון חבלה בקריירה שלה. "זה מאוד מעציב שהיא שיקרה לי בפנים, במיוחד לאחר ששמעתי את כל מה שהיא אמרה בהקלטה", אמרה אסקוטה. לאחר הפגישה, אסקוטה שכרה את שירותיה של עורכת דין, סוניה רוקה, שטוענת שהקלטה חוקית לחלוטין כי כיתת הלימוד נחשבת למרחב ציבורי. "היא עשתה את מה שכל אם הייתה עושה כאשר אין לה אפשרויות אחרות", אמרה רוקה. היא פנתה בחודש נובמבר האחרון במכתב רשמי, ולאחר שבחנה את העניין מבחינה משפטית, היא החליטה לערוך מסיבת עיתונאים בשבוע שעבר בכדי שהסיפור יפורסם בצורה רחבה יותר. לדברי אסקוטה, בית הספר הציע להעביר את אהרון לכיתה אחרת, דבר שהיא הסכימה לעשות חרף העובדה כי בנה לא היה הבעיה, לדבריה. "העברתי אותו לכיתה אחרת כי לא רציתי שהוא יסבול", היא אמרה.


קנדי אסקוטה, אם הילד


לדברי האם, היא טרם החליטה אם לתבוע את בית הספר, אבל היא מבקשת שהמורה תענש. משרד החינוך של מחוז מיאמי-דייד פתח בחקירה, והשבוע הוא פרסם את תגובתו לעניין: "משרד החינוך דואג לעודד תרבות של כבוד הדדי, לא רק בין התלמידים אלא גם בין צוות בית הספר. אנחנו עובדים באופן נמרץ כדי לוודא את טובתו האישית של כל ילד שנשלח אל בתי הספר שלנו. לא נסבול כל פעולה שמנגדת את הערכים שלנו. המשרד יערוך תחקיר יסודי בנושא, ובאם נאשר את הטענות, נפעל בהתאם לחוק".

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת