הביקוש לנדל"ן בסן פרנסיסקו לא מראה סימנים של התקררות. המחיר החציוני של בתים שנמכרו בעיר זינק בחצי השנה הראשונה של 2018 בגובה של 205 אלף דולר.


לא בטוח שעליית המחירים תמשיך, אך לא נראה שהמגמה תתהפך


דוח חדש של קבוצת הנדל"ן פאראגון גילה כי מחירי הבתים עלו מ-1.415 מיליון דולר בסוף שנת 2017, עד לרמה של 1.62 מיליון דולר בסוף חודש יוני - עלייה של 14.5 אחוזים.

המחיר החציוני של דירות גם עלה בצורה משמעותית בחצי הראשון של השנה. ממחיר חציוני של 1.15 מיליון דולר בסוף השנה שעברה, עלו המחירים לרמה של 1.221 מיליון דולר. מדובר בעליה של 6.2 אחוזים או 71 אלף שקל.

חברת הנדלן הדגישה בדוח כי אין הדבר יכול להעיד על המשך המגמה ועל עוד עליות מחירים. לדבריה, בשבע השנים האחרונות, מחירי הדיור עלו בעיקר באביב.

עוד מסרה פאראגון בדוח כי השוק עבר את אחת התקופות הפורות שלו אי פעם, למרות עליית הריביות והשינוי במדיניות המסים, שמגביל את הפחתת המסים בשל תשלום הריביות על המשכנתאות.

רוכשי הדירות מרגישים היטב בכיסם את מסקנות הדוח. כך לדוגמא, בית במחוז קסטרו שנהרס בשריפה והוגדר כ"מאורת סמים" על ידי גורמים רשמיים בעירייה, נמכר תמורת לא פחות משני מיליון דולר.

מוקדם יותר השנה, הבית הזול ביותר למשפחה אחת בסן פרנסיסקו היה קוטג' עם שני חדרים שינה בגודל של פחות מ-600 רגל רבוע, שנמכר תמורת 649 אלף דולר.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת