מנתוני המרכז לבקרת מחלות ומניעתן עולה, כי שליש מהאמריקנים לא ישנים מספיק. הדבר בא לידי ביטוי בשינה מספר שעות נמוך מזה המומלץ על ידי ארגוני בריאות שונים.

אל תתנו למחשבות מלחיצות להשתלט עליכם לפני השינה. כתבו אותן במחברת לפני הכניסה למיטה

מומחים טוענים, כי יש מספר גורמים שעשויים לגרום לשינה לא מספיקה. בין הסיבות נמצאת גם הפיג'מה. לדברי המומחים, יתכן והבגדים בהם ישנים אינם נוחים וגורמים לגוף להתחמם.

על מנת לישון כראוי יש צורך לישון בכמה שפחות בגדים. על פריטי הלבוש להיות נוחים, רכים, רפויים ורחבים ולאפשר זרימה תקינה של הדם לכל חלקי הגוף.

סיבה נוספת היא שנת צהריים קרובה לשעת השינה בלילה. אם מעוניינים ליהנות משנת צהריים יש לעשות זאת בין שש לשבע שעות לפני שנת הלילה. כששנת הצהריים קרובה מדי לשנת הלילה היא עלולה לפגוע באיכות השינה בלילה ובהמשך לכך תגרור עייפות ביום המחרת.

סיבה נוספת שגורמת לרבים לא לישון מספיק וכראוי בלילה היא אכילה של ארוחה גדולה לפני השינה.

פיג'מה לא מתאימה עלולה לפגוע בשינה

מומחים לשינה ממליצים, לסגל לוח זמנים שגרתי ושעת שינה קבועה ככל שניתן. זאת, משום שהמוח מתפקד במחזוריות שגרתית של 24 שעות. כל התאים והמערכות בגוף מושפעים מהמחזוריות הזו.

סיבה רווחת נוספת לשינה לא מספקת היא לחץ נפשי ובעיות בחיי היומיום. לדברי מומחים אם המוח עדיין מלא במחשבות לקראת שעת השינה, כדאי לרשום את המחשבות ולמצוא פתרונות לפני שנכנסים למיטה.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת