בלשי משטרה בדרום קליפורניה מנסה לפענח רצח שהתרחש לפני 45 שנה בשיטה ייחודית: הם מצייצים בטוויטר פרטים אודות הרצח - מנקודת מבטה של הנרצחת, ילדה בן 11.


קיבלה הזדמנות נוספת לספר את סיפורה, בתקווה למצוא את הרוצח שלה. לינדה או'קיפי


משטרת ניו פורט ביץ' החליטה לעצור את הפרסומים השגרתיים שלה בטוויטר ולפרסם סדרה ארוכה של ציוצים שעוסקת בלינדה או'קיפי, ילדה בת 11 שנחטפה בזמן שצעדה מבית הספר לביתה ב-6 ביולי, 1973. גופתה של הילדה בעלת העיניים הכחולות נמצאה למחרת בשמורת טבע סמוכה.

המשטרה פרסמה כמה ציוצים מטלטלים, כאילו לינדה עצמה סיפרה לגולשים על השעות האחרונות בחייה הקצרים. הפרסומים זכו לתהודה רבה תחת ההאשטג #LindasStory.

למרות שהמשטרה רגילה לנצל את הרשתות החברתיות השונות כדי להפיץ מידע ואף לקבל מידע מהציבור, עשרות הציוצים היחודיים של "לינדה" מראים עד כמה מוכנים אנשי המשטרה לאמץ את הרשתות החברתיות, ולפתח כלים חדשים בשימוש בהן.


"הוא רואה את היד שלי. הוא צורח, מנסה להעיר אותי". גופתה של לינדה שהושארה בשמורת טבע סמוכה


הציוצים החלו בתיאור של "לינדה" על הבוקר שלה, ועל היום שעברה בבית הספר, כולל העובדה שאמה הודיע לה שלא תוכל לאסוף אותה בסוף יום הלימודים, והיא תאלץ ללכת ברגל מבית הספר.

"אף אחד לא מודאג מכך שלא חזרתי הביתה מיד, או לפחות לא מודאג מדי", מספרת הילדה באחד הציוצים, "הזמנים היו שונים, אז ב-1973, וילדים היו רוכבים על אופניים או סתם מטיילים בשכונה במשך שעות".

הציוצים ממשיכים לתאר כיצד ההורים של לינדה, ואחותה בת ה-18 החלו לחפש אחריה, תוך שהם נעזרים בחברים ובבני משפחה נוספים. גם הרגע הנוראי, בו רוכב אופניים מוצא את גופתה של לינדה, מפורט בסדרת הציוצים.
"הוא רואה משהו קטן, וחיוור. היד שלי. הוא רואה את היד שלי", ממשיכה "לינדה" בתיאור, "הוא צורח, מנסה להעיר אותי". הציוץ הבא מתאר כיצד חבריו של הרוכב שמעו את צעקותיו, ובאו אליו.


כותרת העיתון מיום ההעלמות


בנוסף לסדרת הציוצים, המשטרה פרסמה כיוון חקירה חדש, לדבריה: תמונות של החשוד ברצח - כיצד הוא עשוי היה להיראות אז, וכיצד הוא עשוי להיראות היום. התיאור מבוסס על דגימות DNA שיכולות לחזות את צבע עיניו, שיערו וגוון עורו, ואת הקלסתרון שלו.

בהודעה שפרסמה המשטרה היא מציינת כי הפוסטים נועדו "לתת ללינדה אפשרות לדבר פעם אחת נוספת. שנים חלפו מאז הרצח המזעזע הזה, אך המשטרה נותרה מחויבת לעשות צדק עבור לינדה, ומחויבת למצוא את הרוצח שלה".

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת