מדו"ח של המרכז למניעת מחלות ובקרתן עולה, כי 212 אנשים נדבקו במחלת המעיים, ציקלוספוריאזיס, לאחר שצרכו ירקות ממגשים של חברת דל מונטה (Del Monte). שבעה אנשים אושפזו כתוצאה מהמחלה, אך לא דווח על מקרי מוות.


החולים רכשו את מגשי הירקות במינסוטה, שבוויסקונסין ובאיווה. בשניים מהמקרים החולים רכשו את המגשים במדינות אחרות, אך צרכו אותם במישיגן. בהמשך לזיהום שנמצא במגשיות החל איסוף של המוצרים בארבע מדינות, בהן גם באילינוי ובאינדיאנה.

למעלה מ-212 אנשים נדבקו במחלת המעיים כתוצאה מהזיהום

על פי מינהל המזון והתרופות האמריקני, מחלת המעיים לה גורם הזיהום שנמצא במגשי הירקות, עלולה לגרום לשלשולים, לאבדן תיאבון, לירידה במשקל, להתכווצויות בקיבה ולכאבים, לנפיחות, להתגברות של גזים, לבחילות ולעייפות.

סימפטומים נוספים עלולים לכלול הקאות, כאבים בגוף, כאבי ראש, חום ותסמינים נוספים דמויי שפעת.

מינהל המזון והתרופות האמריקני ממליץ לכל מי שאכלו מהמוצרים האמורים וחווים שלשולים במשך יותר משלושה ימים, לפנות לשירותי הבריאות. בנוסף, מהוראות המינהל עולה, כי ניקוי ורחיצה של מגשי הירקות האמורים לא מספיקים על מנת להיפטר מהזיהום. בהמשך לכך יש לזרוק את כל המוצרים לפח.

מקור הזיהום במגשי ירקות של חברת דל מונטה

איסוף המוצרים המזוהמים כולל שלושה גדלים שונים של מגשי ירקות, המכילים ברוקולי, כרובית, גזר, סלרי ומטבל שמיר. התאריך האחרון לשימוש, המופיע על האריזות הנגועות, הוא 17 ביוני 2018 והברקודים הם:

7 1752472715 2 (6 oz. Del Monte Fresh Produce vegetable tray); 7 1752472518 9 (12 oz. Del Monte Fresh Produce vegetable tray); ו-7 1752478604 3 (28 oz. Del Monte Fresh Produce vegetable tray).You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת