איכות האוויר עולה לכותרות שוב ושוב בעקבות השריפות המשתוללות באזורים שונים בקליפורניה. החשש מפני פגיעה בנשימה כתוצאה מזיהום האוויר שיוצרות השריפות הולך ומתגבר. אזרחים רבים פונים לרשויות המקומיות על מנת לברר עד כמה עליהם להיות מודאגים בהתאם למיקומם בסמוך לאזורי השריפות. גם מי שאינם נמצאים בסמוך לאזורי שריפות חוששים לבריאותם ופונים על מנת לקבל תשובות.

על מנת להרגיע את החששות מומלץ להיוועץ ברופא ולהתעדכן בהוראות הרשות המקומית

בהמשך לחששות הרופאים מספקים כמה עצות בטיחות, שיסייעו למי שנמצאים בסמוך לאזורי השריפות. העצה הראשונה היא לא לאפשר לילדים לשחק בחוץ, אם יש עשן באוויר.

במקרים בהם הרשויות מורות להישאר בבית, חשוב לשמור את האוויר בבית נקי ככל שניתן. לשמור את הדלתות והחלונות סגורים, אלא אם כן חם בחוץ. במקרים בהם אין בבית מזגן או מערכת למיזוג אוויר, השהייה בתוך הבית עלולה להיות מסוכנת במזג אוויר חם מאוד. במקרה כזה יש לחפש מקלט חלופי.

הצמדות להוראות הבטיחות יכולה למנוע נזק בריאותי

כשנמצאים בסמוך לאזורי שריפות ועשן, יש להפעיל את המזגן במכונית או בבית על מצב של מיחזור אוויר או אוורור. חשוב לשמור על פתחי יניקת האוויר של מערכות המיזוג סגורים ועל המסננים נקיים, על מנת למנוע כניסת עשן אל תוך הבית.

על מי שסובלים מאסתמה או ממחלת ריאות אחרת להקפיד לעקוב אחר הוראות הרופא וליטול את התרופות שנרשמו בהתאם, על מנת לשלוט במצב הנשימה. אם התסמינים מחמירים יש להתקשר לרופא.

אם יש ילדים בבית, אנשים מבוגרים או אנשים שסובלים ממחלות לב או ממחלות בדרכי הנשימה, חשוב להיוועץ ברופא על מנת לדעת האם צריך לעזוב את האזור ומתי.

כשיש עשן באוויר חשוב לעקוב אחר הוראות הבטיחות של הרשויות ושל הרופאים

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת