בימים אלה מציגה נינה ג'ונסון, מגלריית Diet, את תערוכת הבכורה, “Measure for Measure”, של האמן, הסופר והמחנך, סת' קמרון. עבודתו של קמרון החלה בחג הודיה אחד, כשהוא מצא את עצמו מצייר תרנגול הודו. בהיותו שמאלי, הוא עקב אחר ידו הימנית והחל לצייר בשתי הידיים בבת אחת. תרנגול ההודו שהלך והתהווה על הקנבס הפך למעין שריד לגופו של האמן. הוא הבין שהנכונות של היצירה להתקיים, כמעין מחווה ידועה מראש, מטרידה וכי מותו של תרנגול ההודו התערבב ביצירה. קמרון מצא את העניין מרושע ומקסים בו זמנית.

מידה כנגד מידה, התערוכה 

יצירותיו מוצגות כתמונות קטנות, שנעות אל עבר מטפורות קיומיות: חורי עכברים כארובות עיניים, מערות כמצבות, רוחות רפאים כמאהבים שנצבים על גבעות ומביטים בנוף האינסופי. באחת התמונות הקטנות נראה קימור, שחושף את הצורה המעוגלת של כדור הארץ, כמו גם את זו של הירח.  

בתמונה אחרת, מציג קמרון סצנה תיאטרלית, עם וילון משוך לאחור על קצה במה, הילה של אור ומוות שנמצא מחוץ לטווח הראיה של הקהל. התחושה היא שהוא יוצר אמנות שמתבססת על נרטיב שמוביל לשום מקום. אולי אל החלון, אל טביעות אצבע על הזגוגיות, אל צל שנמצא מתחת למימי הנהר. אל מי שטבע וקרא לעזרה. אל נהיגה בשעת לילה חשוכה. אל העמידה על רגל אחת במדבר, לנצח.

הדברים האמורים יכולים להיתפש כבליל של מחשבות או כרמזים מובהקים למודרניזם ואף לסגנון המוקדם יותר, של הסוריאליזם האיטלקי והצרפתי, אולי אפילו לרומנטיקה הגרמנית והאנגלית.

שמה של תערוכה המופלאה הזו נגזר מאחד המחזות של שייקספיר, לא במובן של טרגדיה או קומדיה. אלא במובן של ההבחנה המפתיעה של הענקת תוקף לכללים והצדקתם.

תמונות קטנות שמתבססות על נרטיב שמוביל לשום מקום, סת' קמרון


קמרון נולד בשנת 1982 בדרום קרוליינה, ולמד בבית הספר קופר יוניון לקידום המדע והאמנות. כעת הוא מוביל את הסמינר הבינתחומי. הוא חי ועובד בברוקלין, שבניו יורק. הוא חבר בקרן ברוס ומשמש נשיא של בית הספר לאמנויות, BHQFU. הוא מרצה לאמנויות אלטרנטיביות בינלאומיות ומלמד כתיבה יצירתית ולתולדות האמנות הניסיונית. יש לו שני ילדים, שני חתולים ובית אחד.

הכניסה חופשית.

כתובת:  6315 NW 2nd Ave., Miami, Florida
טלפון: 305-571-2288
אתר: http://gallerydiet.com/2016/08/09/seth-cameron-measure-for-measure/

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת