בדיקות דם חדשות, שמסוגלות לגלות כמה זמן משוער אדם אמור לחיות, יכולות לשמש על מנת לסייע בהאטת תהליך ההזדקנות. מדענים מאוניברסיטת ייל פיתחו בדיקה שמבוססת על תשעה סימנים ביולוגיים שנמצאים בדם, כולל מאפיינים של גנים ומחלות. המדענים גילו שניתן להשתמש בסימנים האמורים לחישוב הגיל הביולוגי של גיל האדם, כלומר בן כמה הגוף מבחינת תפקודי המערכות שבו להבדיל ממספר השנים שהוא נמצא מחוץ לרחם.

האם כולם רוצים לדעת כמה זמן נותר להם לחיות?

החוקרים מצאו, כי חשיפת הגיל הביולוגי יכול לנבא באופן מדויק את תוחלת החיים, יותר מאשר הגיל הכרונולוגי. המידע האמור מאפשר לרופאים לאבחן מה תורם לשיעור ההזדקנות של האדם ולהציע שינויים באורח החיים, על מנת לסייע לו בצמצום ההשפעות של אותו גורם.  

במחקר תומך נמצא, כי הגורמים החשובים ביותר המופיעים בבדיקות ומשפיעים על ההזדקנות משתנים וכוללים, התבגרות באזורי עוני, חינוך לקוח, מתח נפשי כרוני, עישון והשמנת יתר. החוקרים סבורים, כי הבדיקה יכולה לשמש לזיהוי אנשים שמזדקנים מהר מהממוצע, מצב המעיד על היותם בסיכון גבוה למחלות ולמוות מוקדם.

המחקר הראה גם, כי בקרב מי שאינם סובלים ממחלות ונראים בריאים, אפשר להבחין בהבדלים בתוחלת החיים. בדיקות הדם החדשות מסוגלות לאבחן מצב קליני מוקדם, לפני שכל המחלות באות לידי ביטוי. הבדיקות החדשות יכולות לסייע לרופאים מאשר בדיקות כלליות אחרות, כגון מדידת לחץ דם.

נראה, כי לבדיקות הדם החדשות יש פוטנציאל לחולל מהפכה ברפואה המונעת. אך האם כולם באמת רוצים לדעת כמה זמן יש להם לחיות או שמא בורות היא באמת אושר?

הבדיקות מגלות את הגורמים המשפיעים על תהליך ההזדקנות

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת