שריפת חורש פרצה אתמול (ג') אחר הצהריים בסמוך לשעה 2:00 בצהריים בפארק גריפית' (Griffith Park), אחד ממוקדי התיירות בעיר. תושבי העיר דיווחו אתמול על עשן סמיך המיתמר ממצפה הכוכבים המפורסם וראשי מערך הכיבוי במחוז הביעו חשש עמוק מהתפשטות הלהבות למבנים סמוכים. כתוצאה מכך, כל אזור הפארק פונה ממטיילים בזמן שהכבאים ניסו לבלום את האש.


כוח הכיבוי המוטס, אתמול (צילום: לואיס סינקו)


עד השעה 5:00 אחר הצהריים הצליחו כוחות הכיבוי לכבות כ-80% מהשריפה, שגודלה מעורך ב-25 אקר. "עכשיו רק צריך לעשות 'ניקיון אחרון', אנחנו נעבוד במשך כל הלילה", אמר אמש פיטר סנדרס, דובר מערך הכיבוי במחוז. 

בעת פינוי באי המקום, הוחלט לסגור את הציר המרכזי שעולה לכיוון מצפה הכוכבים, ובכך למעשה נחסמה הגישה לחניון. מהמשטרה נמסר כי הציפיה היא שבמהלך היום יתאפשר לאותם אנשים לשוב למקום ולהוציא את מכוניתם, בהתאם להתקדמות של מכבי האש. 


השריפה איימה על מצפה הכוכבים בפארק (צילום: כריסטינה האוס)


"רוח חלשה, לחות גבוהה ושריפה שמתפשטת לכיוון מורד ההר נותנת לכוחות הכיבוי את הביטחון ביכולת שלהם להלחם באש", צייץ ראש העיר אריק גרסטי. כזכור, בדרום קליפורניה עדיין סובלים מטמפרטורות גבוההות מהרגיל, זכר לגל החום שפקד את האזור בסוף השבוע האחרון. שריפות רבות פרצו ברחבי המדינה, מסן דייגו בדרום ועד לגבול עם אורגון בצפון. רק לפני 3 שבועות פרצה שריפת חורש באותו המקום, פארק גריפית'. הפארק עצמו, ומצפה הכוכבים שבו, לא יפתחו במהלך היום ובשעות הערב יעודכן לגבי מחר (חמישי).

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת