יממה בלבד לאחר שהנשיא טראמפ תקף אותה בטוויטר, אתמול הודיעה יצרנית התרופות פייזר כי היא דוחה את העלאת המחירים בשל המתקפה הנשיאותית. הודעה זו מגיעה לאחר שנערכה פגישה בין הנשיא טראמפ, שר הבריאות ומנכ"ל פייזר. "פייזר מסירה את העלאת המחירים כדי שאמריקאים ישלמו פחות. אנחנו משבחים אותה על החלטה זו ומקווים שחברות נוספות יפעלו כך", צייץ הנשיא. פייזר מצדה טענה שההחלטה נבעה "לאחר דיון מעמיק עם הנשיא".


חברת פייזר, נכנעה ללחץ הנשיאותי (צילום: Shutterstock)


כזכור, בתחילת החודש הועלו המחירים של כ-40 תרופות שונות וכעת פייזר החליטה להעניק יותר זמן לממשלה לעבוד על תוכנית רחבה יותר שיכולה לסייע לכלל יצרניות התרופות. התרופות השונות יימכרו תחת המחיר הישן, שהיה בתוקף בחודש יוני האחרון, "מהר ככל הניתן", כך על פי החברה. עוד ציינה פייזר כי מחירון זה יהיה בתוקף עד סוף השנה הנוכחית או עד החלת התוכנית החדשה של טראמפ, מה שיגיע קודם.


הנשיא טראמפ, שיבח את דחיית העלאת המחירים (צילום: Shutterstock)


יממה לפני התפנית המפתיעה של פייזר, החברה עוד טענה שהיא עורכת "שינויים קטנים בלבד" בעבור עשירית ממוצריה, אך נאלצה לחזור בה בעקבות הלחץ הרב שהופעל עליה מהבית הבלבן. בתעשייה התרופות לא התרשמו מהמהלך של פייזר, שכן הוא רק דוחה את העלאת המחירים ולא פותר את העניין לתמיד.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת