"אנחנו נציב את דגל ישראל על פני הירח", כך אמר השבוע עידו אנטבי, המנכ"ל של SpaceIL, החברה הישראלית שמתכננת להנחית חללית לא-מאוישת על הירח ב-13 בפברואר, 2019. אם תצליח, ישראל תהפוך למדינה הרביעית בלבד שהצליחה להנחית באופן מבוקר כלי טיס, וזאת אחרי שארה"ב, רוסיה וסין צלחו במשימה. על פי הדיווחים, כלי הטיס יורכב על גבי רקטה מסוג Falcon 9 של חברת SpaceX, השייכת לאילון מאסק.


הדמיית נחיתת החללית (צילום: התעשייה האווירית)


"ברגע שהחללית תגיע לאזור הנחיתה, היא תפעל בצורה אוטונומית לחלוטין", אמר השבוע אנטבי במפגש שנערך בתעשייה האווירית. "המנוע יאט את נחיתת החללית, כך שהיא תנוע במהירות איטית ביותר בעת הנחיתה, שתתועד באמצעות מספר מצלמות שהוצבו על כלי הטיס", המשיך אנטבי. אותה חללית היא כלי טיס השוקל כ-1,300 פאונד וגובהו כחמישה פיט בלבד. בכך יהפוך לכלי הטיס הקטן ביותר שנוחת על הירח.


החללית של SpaceIL (צילום: התעשייה האווירית)


מימון הפרויקט מגיע מהמיליארדר הישראלי , מוריס קאהן, המשמש כנשיאה של SpaceIL. הוא תרם מכיסו כ-27 מיליון דולר, כרבע מעלות הפרויקט. גם ממשלת ישראל משתתפת ותכסה 10% מן העלויות. על פי קאהן, המטרה בשיגור הרקטה לירח היא לעורר את צעירי ישראל ללכת בעקבות המדעים, בדומה להשפעה שהייתה לנחיתה של אפולו 11 על הירח ב-1969.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת