נציבות החופים של קליפורניה נערכת היום (חמישי) לקבוע מותר להגביל כניסה לחוף באמצעות גדר גבוהה ושער, ולהתיר את הכניסה רק למי שמשלם מאה דולר בשנה. הנציבות תקבע האם לתכנית שקבעה את הסדרי הכניסה לחוף מדרום לסן חוזה בחמישים השנים האחרונות תוכל להמשיך. כך דיווח הלוס אנג'לס טיימס.


אחד החופים שסגורים לעשירים בלבד. ייפתח לציבור הרחב?


בשנת 1963 התירו הרשויות בסנטה קרוז לתושבים עשירים שחיים באזור החוף להתקין שער ולהגביל את הכניסה לחוף. כעת, הנציבות תיקח בחשבון את החוק החדש במדינה שדורש לא רק התייחסות לסביבה, אלא גם התייחסות לאוכלוסיות שאינן מיוצגות דיו.

"זה כמו מועדון חוף פרטי", אמר פטריק וויסארט, שמפקח על קיום חוף החופים בצפון קליפורניה, "אתה משתמש בכסף כדי לסנן החוצה אנשים שאינם מקומיים, ושאינם גרים בבתים בשווי מיליוני דולרים שצמודים לאוקיינוס. זה עשוי לקבוע תקדים גרוע מאוד".

ההצבעה של הנציבות באה על רקע ניסיונות של גורמים בעלי כוח ברחבי המדינה שמנסים להשאיר את החופים לעצמם. באזור הוליסטר ראנצ', הציבור זעם על כך שרשויות החוף הסכימו לוותר על פתיחת חוף פרטי לאחר מאבק של עשורים מול בעלי החוף העשירים. בחוף מרטינס, מיליארדר מעמק הסיליקון מנסה להביא את המאבק שלו לבית המשפט העליון.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת