נציבות האיחוד האירופי הודיעה היום (חמישי) על צניחה בתחזיות הצמיחה הכלכלית, והאשימה בכך את הסכסוך עם ארצות הברית ואת מחירי הנפט הגבוהים - שמעלים את רמת האינפלציה באיחוד.


באירופה אומרים שהסיבה לירידה היא סביבה לא טובה לכלכלה


ההאטה של כלכלת האירו צפויה לפגוע בכל המדינות העיקריות באיחוד האירופי, אך איטליה ככל הנראה תהיה הנפגעת העיקרית. על פי התחזיות, מבין כל 28 המדינות שנמצאות באיחוד האירופי כיום, רק בריטניה עלולה להיפגע באותה רמה כמו איטליה.

הנציבות העריכה כי הכלכלה האירופית תצמח ב-2.1 אחוזים השנה בלבד. ההערכה הזו נמוכה מההערכה הקודמת, שפורסמה בחודש מאי, בה הצפי היה לצמיחה של 2.3 אחוזים. בשנה שעברה, נהנה האיחוד מצמיחה כלכלית ברמה של 2.4 אחוזים.

הנציבות פרסמה גם את התחזיות לשנת 2019, ולפיהן היא צופה שצמיחת כלכלת האיחוד תצטמצם בעוד שני אחוזים. תחזית זו זהה לתחזית הקודמת.

"הירידה בתחזית הצמיחה מאז מאי מעידה על סביבה חיצונית שלילית, כגון מתיחות בסחר עם ארצות הברית, יכול להוריד את הביטחון בכלכלה ולגבות מחיר", אמר סגן נשיא הנציבות האירופית, ולדיס דומברובסקיס.


מכסי המגן על מתכת ואלומיניום היו מהצעדים במלחמת הסחר העולמית


ההשפעה השלילית של סכסוכי המסחר באיחוד האירופי ובכלכלה העולמית צפוי להפוך לגדול הרבה יותר, במידה ותהיה הסלמה, אמר הנציב האירופי לכלכלה פייר מוסקוביצ'י. "במלחמות סחר אין מנצחים, רק נפגעים", אמר.

גם למחירי הנפט הגואים היתה השפעה על ההאטה, ציינה הנציבות, והם צפויים להביא את האיחוד לאינפלציה של 1.7 אחוזים השנה ובשנה הבאה. זאת, לעומת התחזית הקודמת שצפתה 1.5 אחוזי אינפלציה השנה, ו-1.6 אחוזים בשנה הבאה.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת