עובד ציבור ספרדי "הבריז" ממקום עבודתו במשך עשור שלם מבלי שאיש הבחין בכך ובזמנו הפנוי הוא ניהל בית בושת של גברים וצייר קומיקס ארוטי. קרלוס רסיו זכה למשכורת של 80 אלף דולר בשנה בתור מנהל הארכיון של מחוז ולנסיה, ובכל בוקר הוא היה מגיע למשרד כדי לבצע כניסה למערכת, כך שהופיע שהוא נכנס למשמרת בכל יום בשעה 7:30 בבוקר. רסיו אף דאג לשוב למקום בסמוך לשעה 3:30 אחה"צ בכדי לבצע יציאה מהמערכת.


אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)


במשך עשר שנים תמימות הצליח רסיו לשמור על סדר יום זה עד שחבריו לעבודה החלו לחשוד בו. לפני שנה וחצי הסיפור פורסם בעיתון הספרדי, "אל מונדו", והוא פוטר מהמקום חרף התעקשותו שלא פעל בצורה שגויה: "עשיתי רק מה שביקשו ממני לעשות", הוא אמר לאל מונדו בינואר האחרון. להגנתו טען רסיו שהוא עבד מביתו: "איש לא יכול להראות תמונה שלי יושב באיזה בית קפה. אני עושה עבודה רבה מחוץ למשרד, עבודתו של עבד. הכוונה שאני עובד קשה ואנשים אחרים נהנים מכך", אמר רסיו. 

הרשויות במדינה וויתרו על העמדתו לדין לאחר שנקבע כי לא עבר על החוק, אך בית המשפט בעירו מנע ממנו להחזיק במשרה ציבורית במשך תשע שנים, וזאת כתוצאה מ"רשלנות בוטה והתעלמות מוחלטת מדרישות המשרה", כלשון ההודעה שפרסם ביהמ"ש. אותו בית המשפט, ששימש בעבור רסיו כוועדת משמעת, מצא כי הוא לא ביצע אף אחד מהמטלות שטען שעשה ואף לא ביצע כניסה לשרת של משרדו מאז 2012, חרף העובדה כי כל שאר העובדים מבצעים כניסה זו פעם ביום. 


קרלוס רסיו (צילום: אל מונדו)


חברי וועדת המשמעת ניסו להבין במה עסק רסיו במשך כל התקופה הממושכת, וחקירתם חשפה שהוא הצייר שעומד מאחורי סדרת קומיקס ארוטי. עוד התגלה כי רסיו ניהל בית בושת של גברים מתוך ביתו מאז שנת 2005. בשלב מסוים במהלך הניהול הוא איים על באי המקום שהוא מתעד את מעשיהם ועשוי לפרסם את תיעוד זה. 

כחלק מהרצון לשקם את שמו, החליט רסיו לפתוח תצוגת אומנות בשם "אהבה בעבור ולנסיה: מעשי ידיו של איש שלא עובד", ובו ארבע קומות של ציורים ופסלים שונים. העירייה ביטלה את המופע וכינתה את האיש כ"הבן אדם המושמץ ביותר בהיסטוריה המודרנית של ולנסיה".

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת