ג'ארד קושנר, חתנו ויועצו הראשי של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נמצא באור הזרקורים אך מהסיבות הלא נכונות מבחינתו. קושנר ואביו, בעליהם של בניין דירות בקנט אבניו, ברוקלין נאלצים להתמודד עם תביעה בסך 10 מיליון דולר בצד דיירי הבניין הטוענים כי הקושנרים מיררו את חייהם במטרה לגרום להם לעזוב את הבניין, כל זאת לטובת האינטרסים האישיים שלהם. לפי הטענה, הקושנרים ביקשו לשפץ את הדירות בבניין ולמכור אותם לדיירים חדשים במחיר גבוה יותר. אז מה עושים עם הדיירים שכבר גרים שם? מנצלים את השיפוצים בבניין כדי לגרום להם סבל ואי נוחות עד כדי כך שירצו לעזוב מרצונם, כך לפי התובעים ועורך דינם ג'ק אי. לסטר שהוסיף "זה בהחלט נראה כי האינטרס של הקושנרים היה לגרום לדיירים לצאת".

אכן, זה מה שקרה כאשר חלק מהדיירים לא יכלו לסבול את "הרעש הבלתי פוסק" וה"עשן הרעיל" שטענו כי הטרידו אותם מדי יום במשך שלוש שנים. הדירות הפנויות נמכרו לקונים חדשים בעבור מיליוני דולרים. לסטר טען כי השיפוצים גרמו לחייהם של הדיירים, בין אם במכוון או לא, להפוך לבלתי נסבלים ולא הייתה להם ברירה אלא לעזוב.


הבניין בקנט אבניו (צילום: ניו יורק טיימס)

קושנר קומפניס קנו את הבניין ביחד עם שותפים נוספים לפני כשלוש שנים, בסכום של 275 מיליון דולר. המטרה הייתה להרחיב את הדירות ולמכור אותן בסכום גבוה, אך המכשול העיקרי שעמד בפני התכנית הזו הייתה העובדה כי הדיירים בבניין היו מוגנים מפני העלאת שכר הדירה ופינוי ללא סיבה מוצדקת. 

בסופו של דבר, דייירים אכן עזבו כאמור וכיום, מחיר דירה בבניין המשופץ נע בין 950 אלף דולר ל-2.5 מיליון דולר.


יועצו הבכיר של טראמפ (צילום: וושינגטון פוסט)


בקושנר קומפניס טענו בתגובה לתביעה כי הדיירים "מעולם לא נדחפו לעזוב את הבניין" וכי היו מודעים לכל מה שהולך לקרות בתהליך השיפוצים. מה שעומד כנגד טענות הדיירים הן מסקנות מחלקת הבניינים בניו יורק שטענה כי הגיבה ל-27 תלונות של דיירי הבניין במהלך שלוש השנים של השיפוצים ולא מצאה "שום הפרה של חוקי הבנייה".

פעילים של זכויות להגנת הדייר עומדים לצידם של הדיירים וטוענים כי "המוסר הכושל" של קושנר קומפניס חשף את כל דיירי הבניין, ביניהם גם ילדים לאבק רעיל וכי המדיניות הכושלת של מדינת ניו יורק "חשפה את הדיירים לקושנר".

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת