הנשיא טראמפ שב מהלסינקי אמש והבין ש"יש צורך מסוים בהבהרה" לגבי דבריו בנוגע להתערבות הרוסית בבחירות 2016. "במשפט מפתח במהלך דבריי אמרתי would במקום wouldn't", אמר טראמפ, לאחר שלדבריו עבר על תמליל דבריו וראה את הווידאו.


טראמפ במפגן פטריוטי (לא צולם אתמול במהלך הפגישה עם פוטין) צילום: CNN"המשפט צריך להיות "אני לא רואה למה שזו לא תהיה רוסיה", אמר הנשיא. "סוג של שלילה כפולה". לאחר הסבר זה אמר טראמפ כי "אני חושב שזה מבהיר את העניינים די טוב". אתמול, בעמדו לצד נשיא רוסיה, אמר הנשיא טראמפ כי "אני לא רואה למה שזו תהיה רוסיה", שהתערבה בבחירות.

הנשיא טראמפ הביע היום תמיכה בסוכנויות המודיעין של ארה"ב, יממה לאחר שסירב לקבל את ממצאיהם כי היתה זו רוסיה שהתערבה בבחירות, והעדיף להביע אמון בהכחשותיו של נשיא רוסיה. לאחר מכן נדר טראמפ למנוע התערבות נוספת בבחירות.

טראמפ, שדיבר עם כתבים בבית הלבן והקריא מתוך מספר דפים מודפסים, עליהם שורבטו בכתב יד המלים "לא היה שיתוף פעולה" - מסר שעליו אכן חזר הנשיא בדבריו, ואז טען כי "יש לי אמון ותמיכה מלאים בשירותי המודיעין הגדולים של ארה"ב. תמיד היו לי".


נאומו המודפס של הנשיא. בכתב יד הודגש: There was no collusion (צילום: קווין ליפטק, כתב CNN בבית הלבן, טוויטר)לאחר מכן סטה הנשיא מן המסר. תחילה באמרו שהוא "חש בצורה חזקה מאד שלהתערבות הרוסית לא היתה כל השפעה על תוצאות הבחירות... אני מקבל את מסקנת קהילת המודיעין שלנו כי ההתערבות הרוסית בבחירות 2016 אכן אירעה". אבל הנשיא לא הצליח לסיים בנימה זו, אלא חש דחף להוסיף כי "יכול להיות שזה היה גם אנשים אחרים. יש שם הרבה אנשים בחוץ". לסיכום כינה הנשיא את ועידת הפסגה שלו עם פוטין בהלסינקי "הצלחה".

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת