אנשים שישנים יותר משמונה שעות בלילה נוטים למות בגיל צעיר יותר. את הפצצה הזו מטיל מחקר חדש ומזעזע. לפי המחקר, מי שמוצאים זמן לשינה קצרה, יכולים להגיע למצב של הפרעת שינה רצינית שפוגעת בנשימה שלהם.

אנשים שישנים יותר משמונה שעות בלילה נוטים למות בגיל צעיר יותר

חוקרים, מאוניברסיטת קיל, שבבריטניה, ניתחו את איכות השינה של שלושה מיליון אנשים בין השנים 1970 ל-2017. מדענים מהאוניברסיטאות מנצ'סטר, לידס ואיסט אנגליה מצאו שמי שישנו יותר משמונה שעות הגדילו את הסיכון למחלות ב-44 אחוז.

למחקר האמור, שפורסם בכתב העת של האיגוד האמריקני לבריאות הלב, יש השפעה חשובה על בריאות הציבור, כך שהוא מצביע על הסיכונים שנוצרים כתוצאה משינה מוגזמת, בהם גם סיכון לבריאות הלב וכלי הדם. אם דפוסים של שינה מוגזמת, במיוחד דפוס שינה של יותר משמונה שעות או יותר, מסוכנים לבריאות, אז רופאים צריכים לשקול טיפול בגורמי סיכון קרדיו-וסקולריים והפרעות נשימה במהלך השינה.

הפרעת השינה הרצינית מתרחשת כאשר הנשימה מופרעת במהלכה. אך החוקרים לא מצאו הבדל בין המשתתפים במחקר שדיווחו על שינה של בין שבע לשמונה שעות, לבין המשתתפים שדיווחו על שינה של פחות משבע שעות. בעבר, הציעו כמה מהחוקרים, כי הבעיה עם שינה ארוכה היא חוסר ממושך בפעילות גופנית, שמלווה אותה.  

הפרעת השינה הרצינית מתרחשת כאשר הנשימה מופרעת במהלך השינה

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת