בואו לבלות ערב שלם בחברת זרים בלתי נשכחים ונוסטלגיה ישראלית, עם אחד ממחזות הזמר המהוללים ביותר, “The Band’s Visit”, בתיאטרון את'ל ברימור, בניו יורק. אם עדיין לא צפיתם בסרט, אולי כדאי שתמתינו עם זה ותרכשו כרטיסים למחזמר.

עושים דינה ותאופיק, קתרינה לנק וששון גבאי

ליבו של המחזמר נתון לשמחה על הדרך, בה המוסיקה מעוררת בנו חיים, גורמת לנו לצחוק, מביאה אותנו לידי דמעות, אך בסופו של דבר ומעבר לכל, מחברת ביננו. בעיירת פיתוח מדברית, בה השגרה היא אחד התושבים המקומיים וכל יום נראה ומרגיש אותו הדבר, משהו אחר עולה לפתע באוויר. בעלת בית הקפה המקומי, דינה, ויתרה מזמן על שאיפתה הרומנטית לחלום בהקיץ על סרטים אקזוטיים ומוסיקה שזכרה מנעוריה.

כאשר חבורה של מוזיקאים מצריים, נגני תזמורת המשטרה של אלכסנדריה, מופיעה בבית הקפה שלה, היא והמקומיים מאמצים אותם ללילה. תחת הקסם של השמיים זרועי הכוכבים, חייהם משתלבים באופן בלתי צפוי, והעיר המנומנמת מתחילה להתעורר.

ישראל ומצריים על הבמה בניו יורק, במחזמר The Band’s Visit

בסרט "ביקור התזמורת" (2007), שהיווה השראה למחזמר, כיכב השחקן הישראלי, ששון גבאי, לצדה של רונית אלקבץ האלמותית (ז"ל). גבאי הגיע לברודווי, על מנת לשחק את תפקידו כמפקד התזמורת, תאופיק, מול קתרינה לנק, שמגלמת את דינה.

תאופיק הוא אב שכול ואלמן מאופק. הוא וחברי התזמורת מגיעים מעיר גדולה, מלאת מוסדות תרבות במדינה שמרנית. דינה, תושבת עיירת הפיתוח החילונית נטולת מוסד תרבות כזה או אחר, היא ההפך הגמור ממנו: פתוחה, חושנית ומפלרטטת. המפגש ביניהם מייצר הלם תרבות, שבשלב מסוים מתהפך וגורם לדמויות להתקרב ולהרגיש.

מתוך הסרט "ביקור התזמורת", רונית אלקבץ (ז"ל) וגבאי 

הסרט הישראלי, סרט הביכורים של הבמאי ערן קולירין, שגם כתב את התסריט, זכה בשמונה פרסי אופיר וזכה להצלחה ביקורתית ומסחרית וגרף פרסים רבים בתחרויות סרטים בינלאומיות.

מחיר: החל מ-49 דולר לכרטיס.
כתובת:  The Ethel Barrymore Theatre, 243 W. 47th St., New York
טלפון: 212.239.6200
אתר: thebandsvisitmusical.com

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת