אחד הספרים המעניינים יותר שצפויים להגיע בחודש אוקטובר אל המדפים הוא ספרו של הצלם, פיט סוזה. מדובר על הצלם של נשיא ארצות הברית לשעבר, ברק אובמה, שבילה זמן רב יותר לצד הנשיא יותר מרבים אחרים. המבקרים כבר צופים לספרו החדש, Shade: A Tale of Two Presidents, גדולות מעצם נקודת המבט האינטימית שהוא צפוי לחשוף.

תיעד את אובמה במשך שנים, פיט סוזה

השנים בהן צילם סוזה את אובמה העניקו לו גישה אל מאחורי הקלעים, אל המקומות בהם נמצא כובד משקלו של מוסד הנשיאות האמריקני, על האחריות העצומה המלווה אותו. כעת, כאזרח, מתבונן סוזה בנשיא טראמפ ובוחר לדבר או ליתר דיוק, לכתוב.

הספר משמש דיוקן לשלל הניגודים הנדרשים מהעומד בראשה של ארצות הברית. הוא עוסק בממשלי אובמה וטראמפ באמצעות סדרה של צילומים. הספר כולל למעלה ממאה תמונות בלתי נשכחות שצילם סוזה את אובמה. התמונות מעניקות משמעות וכוח חדשים, כשהן ממוסגרות בציוצי טוויטר, כותרות של חדשות ופוסטים ברשתות החברתיות, שהגדירו את 500 הימים הראשונים של טראמפ בבית הלבן.

קיתונות של ביקורת על הממשל הנוכחי, סוזה (מימין) וספרו החדש

מה שהחל בפרסומים באינסטגרם, הפך עד מהרה לפרשנותו הנוקבת של סוזה על מצב הנשיאות ומצבה של ארצות הברית. יש מי שמכנים את הדברים הטלת צל, אך סוזה בוחר לכנות את זה "לומר את האמת".

הצילומים של סוזה משמשים תגובה למצב מסוים, שלעמדתו גובל בתוהו ובוהו. הספר משמש לו דרך להזכיר את הערכים האמריקנים.

הוצאה: Little Brown

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת