האתר Niche.com מדרג בכל שנה את בתי הספר, מחוזות משרד החינוך (School Districts) ועוד פרמטרים כדי לקבוע את האזורים בהם כדי להשתקע אם נושא החינוך הינו חשוב עבורכם. האתר מדרג את כל הרבדים של הלימודים, ביניהם רמת הלימוד, האוכל, תוכניות הספורט וההכנה ללימודים באוניברסיטה. דירוג זה נעשה בדומה לציונים בבתי הספר, המוגדרים לפי אותיות ונעים בין A ל-F. לקראת תחילת שנת הלימודים שבפתח, ליקטנו עבורכם את דירוג 5 מחוזות משרד החינוך באזור לוס אנג'לס, מסנטה קלריטה בצפון ועד מחוז אורנג' בדרום.


חזרה ללימודים, אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)


בראש הדירוג עומד מחוז החינוך סן מרינו (San Marino Unified School District) וארבעת בתי הספר שבו. מלבד תוכניות הספורט של המחוז, כל שאר הרבדים זכו לציון העולה על B. בבתי הספר במחוז לומדים 3,136 תלמידים, יחס של 22:1 לעומת המורים. ציון הממוצע במבחני ה-SAT עומד על 1350, ו-97% מהתלמידים מסיימים את כל 12 שנות הלימוד בהצלחה.

במקום השני ניצב מחוז ארקדיה (Arcadia Unified School District) ובו כ-9,500 תלמידים הלומדים ב-11 בתי ספר. 98% מן התלמידים מסיימים בהצלחה את הלימודים והציון הממוצע בעבור מבחני ה-SAT הוא 1340. היחס בין תלמידים למורים עומד על 26:1, מספר יחסית גבוה כאשר מביטים בממוצע זה ברמה הלאומית, 17:1.

את השלישיה הראשונה סוגר מחוז החינוך פאלוס ורדס (Palos Verdes Peninsula Unified School District) ובו 11,500 תלמידים הלומדים ב-19 בתי ספר. מחוז זה קיבל את הציון הגבוה ביותר ברשימה בנושא ההכנה ללימודים גבוהים, וזאת חרף העובדה כי ישנם 26 תלמידים על כל מורה. המחוז אף דורג במקום ה-16 ברשימת בתי הספר בקליפורניה מבחינת תוכניות הספורט המוצעות. 


תיכון סן מרינו, התיכון היחיד במחוז החינוך הטוב בעיר (צילום: משרד החינוך במחוז סן מרינו)


במקום הרביעי ניתן למצוא את מחוז החינוך של דרום פסדנה (South Pasadena Unified School District). במחוז זה ישנם 5 בתי ספר ו-4,733 תלמידים, נתון שמתורגם ליחס של 24:1 בין המורים לתלמידים. על פי אתר משרד החינוך במדינה, ציון הממוצע במבחני ה-SAT עומד על 1310, אך רק 75% מהתלמידים הראו בקיאות במתמטיקה ברמה של כיתה י"ב.

את הרשימה סוגר מחוז החינוך ארוויין (Irvine Unified School District), אחד הגדולים בכל רחבי ארה"ב. ברחבי המחוז לומדים 32,251 תלמידים ב-38 בתי ספר שונים. היחס בין המורים לתלמידים עומד על 30:1. כ-96% מסך התלמידים מסיימים בהצלחה את תיכוני המחוז, והציון הממוצע של מבחני ה-SAT עומד על 1350. נתון נוסף מצביע על כך שמחוז זה מספק את כמות הסטודנטים הגדולה ביותר לשתי האוניברסטאות הפופולאריות בעיר, UCLA ו-USC.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת