גורד השחקים שנבנה ברחוב פרימונט בסן פרנסיסקו וזכה לכינוי "Freemont 181" בשל כתובתו, בדרך להוכיח כי מדובר בעיר היקרה ביותר מבחינת הנדל"ן. השבוע הודיע יזם התוכנית השאפתנית, חברת Jay Paul, כי מכרה את אחת מדירות הפנטהאוז בבניין בעבור מחיר של 15 מיליון דולר. מדובר בדירה בעלת שלושה חדרי שינה המשתרעים על פני 3,326 רגל רבוע. בחישוב מהיר ניתן לראות כי מדובר ב-4,509 דולר בעבור כל רגל רבוע, מחיר שיא בעבור דירה בעיר.


בית דירות היוקרתי בעיר (צילום: 181Fremont)


"כאשר משווים את מחיר הרכישה לערים אחרות, למשל ניו יורק, לונדון או הונג קונג, רואים כי לא רק שהמחיר אינו דמיוני, אלא שמדובר במחיר מציאה", אמר השבוע מאט ליטוצ'י, בכיר בחברת Jay Paul. כ-680 מיליון דולר הושקעו בהקמת המבנה, שגובהו 55 קומות. 36 הקומות הראשונות הן שטח המיועד למשרדים, וחברת פייסבוק כבר חתמה על הסכם בלעדי בעבור כל השטח המדובר, כ-436 אלף רגל רבוע. ב-17 הקומות העליונות של הבניין ישנן דירות, ביניהן דירת הפנטהאוז שנמכרה בעבור סכום שובר השיאים.

הפרויקט הינו חלק בלתי נפרד מגל הבנייה של בתי דירות יוקרה. רק לאחרונה דווח כי בית דירות אחר, "The Pacific", מכר את כל הדירות שהוצעו למכירה בסכומי שיא. בשנת 2011, דירת פנטהאוז בשכונת סיינט ריג'ס נמכרה בעבור 28 מיליון דולר, מחיר שיא בזמנו. מכירת הדירות ברח' פרימונט החלה כבר לפני שנתיים כאשר פרויקט הבנייה היה בעיצומו. הראשון מבין חמישה וחמישה הדיירים החדשים נכנס לדירתו בחודש מאי האחרון.


כך תיראה דירת הפנטהאוז (צילום: 181Fremont)


שלוש הקומות העליונות של המבנה מרכיבות ארבעה דירות פנטהאוז. הקומה העליונה היא הדירה היקרה ביותר, ה"גרנד פנטהאוז" ובה 7,000 רגל רבוע. החברה דורשת על דירה זו 42 מיליון דולר, או 6,000 דולר בעבור כל רגל רבוע. בשונה מרוב בתי הדירות, רק הפנטהאוזים נבנו גם מפנים. בכל שאר הדירות בבניין אין קירות פנימיים, וזאת כדי שכל אחד יוכל לעצב את הבית כפי שהוא רוצה. "הרגשנו שזו הדרך הטובה ביותר להציג את הפרויקט", אמר ליטוצ'י.

עד כה נרכשו כ-12 דירות בבניין, ממחירים "נמוכים" של 1.4 מיליון דולר ועד 15 מיליון דולר. דונה קראודר, סוכנת הנדל"ן שסגרה את עסקת הפנטהאוז, סיפרה כי "מדובר בבניין 'פרימיום' לכל דבר. אין עוד בניין דומה לו, ולכן הוא מוכר את הבלעדיות שלו", היא אמרה.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת