המחוקקים בקליפורניה העבירו מוקדם יותר היום (חמישי) הצעת חוק שנועדה להגן על דיירים שמתקשרים למוקד החירום המשטרתי, 911, בשל איומים של בעל הבית "לזרוק" אותם לרחוב. ההצעה, שעברה פה אחד, תונח על שולחנו של המושל ג'רי בראון כדי שזה יאשר באופן סופי את החוק. על פי החוק הקיים כיום, מועצות מקומיות יכולות להגדיר אדם כ"מטריד" אם הוא מתקשר למוקד החירום בשל אירועים מסוג זה.


אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)


"אנשים צריכים להיות מסוגלים להתקשר ולבקש עזרה מהרשויות מבלי לפחד שיאבדו את ביתם", אמר חבר בית הנבחרים המקומי, דיויד צ'ו. החוק גם יבטל סעיפים בחוזי השכירות, לפיהם מניאים את הדיירים מלהתקשר אל המשטרה ולעיתים גם מאפשרים לבעל הדירה להעניש את הדייר על כך. החוק גם יעקוף את החוקים המקומיים המענישים את הדייר בקנס כספי בשל הזעקת המשטרה.


המושל ג'רי בראון, הצעת החוק תמתין לאישורו עד סוף חודש ספטמבר (צילום: Shutterstock)


התומכים בחוק טוענים שהוא נועד להגן על האוכלוסיה החלשה, זו שמנוצלת הכי הרבה לפי החוק הקיים. "אף אחד לא צריך לבחור בין הביטחון האישי שלו לבין מגורים בבית", ציין שיימוס רולר, מנהל ה-National Housing Law Project. היות שעבר פה אחד, אין התנגדות רשמית להצעת החוק, ששמה הרשמי הוא AB 2413. למושל בראון יש עד סוף חודש ספטמבר הקרוב בכדי לחתום, או לא, על ההצעה.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת