האיש החשוד בהצתת שריפת הולי בדרום קליפורניה הואשם היום (חמישי) בשלושה סעיפים של הצתה פלילית ובעבירות נוספות. כפי שדיווחנו אמש, פורסט גורדון קלארק בן ה-51 נעצר שלשום בחשד שהצית את השריפה שכילתה עד כה כעשרת אלפים אייקרים במחוזות אורנג' וריברסייד, והרסה או הסבה נזק ל-14 מבנים לפחות. נכון ליום חמישי, רק חמישה אחוזים מן השריפה נמצאים תחת שליטה.


עשרת אלפים אייקרים כבר עלו באש ורק 200 מהם תחת שליטה. שריפת הולי ג'ים לפני יומיים (צילום: Wildfire Today)בנוסף להצתה, הגיש התובע של מחוז אורנג' את קלארק שני סעיפי אישום פלילי של התנגדות למעצר ואיומים. הוא ניצב בפני עונש מקסימלי של מאסר עולם, והסכום לשחרורו בערבות נקבע על מיליון דולר. על פי העיתון אורנג' קאונטי רג'יסטר, קלארק שלח אימייל בשבוע שעבר בו על פי הטענה נאמר "המקום הזה יישרף".

דליקת הולי פרצה ביום שני בקהילת הולי ג'ים קניון שם קלארק מתגורר, והיא כפתה על כ-20 אלף איש להתפנות. "אני מצפים להביא אותו לדין על הפשעים הנוראים האלה", אמרה סוזן שרודר, דוברת משרד התובע של מחוז אורנג'.

קליפורניה נמצאה בעיצומה של מה שעשויה להיזכר כעונת השריפות הגרועה בהיסטוריה, עם 18 דליקות בר ברחבי המדינה, כולל הדליקה המורכבת מנדוסינו שכילתה כבר כ-300 אלף אייקרים והפכה לדליקה הגדולה בתולדות המדינה. דליקת קאר סמוך לעיר רדינג שבצפון המדינה תבעה את קורבנה השמיני מוקדם הבוקר כשמפעיל ציוד הנדסי כבד התרסק בכביש המהיר 99 במחוז טהאמה.


עוד מבט על הנזק שעשה מעורער אחד (צילום: ABC)בדיווחים השונים מצטייר קלארק כאדם הסובל מבעיות נפשיות. בכתבה של חדשות ABC מיום שני, קלארק נראה מתעמת עם הכבאים, ולאחר מכן מנופף בכסף זר בפני המצלמה ואומר "מישהו היה אצלי בבית וגנב..." באונרג' קאונטי רג'יסטר דווח כי קלארק שלח למפקד הכבאים המקומי מייק מיליגן איומים באימייל בשבוע שעבר, וכי היה מעורב בסכסוך מתמשך עם שכניו.

על פי העיתון, אדם בעל שם זהה לשל קלארק אושפז כנגד רצונו במוסד לטיפול בבעיות נפש בשנת 1996. "נראה שיש לו בעיות", אמר מפקד הכבאים מיליגן. "אני מקווה שירשיעו אותו".

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת