להלן השלבים לחזור לעצמך ובגדול:  

1. חוזה מחייב עם האיש שלך

בחיי האישיים, כשאני רוצה להתפתח מקצועית או לעשות צעד המשפיע על המשפחה, המילה הטובה של האיש שלי והתמיכה שאני מקבלת ממנו מאפשרת לי להיות מחוזקת בדרכי. כאשר את יודעת שיש לך גיבוי לקחת לעצמך שעה או שעתיים בשבוע לאימון מבלי להרגיש אשמה, זה בדרך כלל ממש מצליח לחזק את המוטיבציה שלך, בעיקר כי את לא מרגישה אשמה יותר "בהזנחת" עבודות הבית, הילדים, המשפחה. מעבר לכך,  להחלטה משותפת יש משקל ברמת המחויבות שלך להתמיד באימון. והצ'ופר הגדול באמת הוא, שאת זוכה להוות דוגמא ומופת למשפחה ולחברים שלך כשאת נוקטת עמדה חיובית בחייך. בעיניי הצעד הזה של שיתוף האיש שלך ושל המשפחה ביציאה מאזור הנוחות לכיוון שיפור איכות החיים שלך הוא מדהים מכל בחינה. 

צילום: Shutterstock


2. ילדים מתגאים באמא שנראית טוב

אם את חושבת שלילדים לא אכפת מאיך שאת נראית אז טעות בידייך: יש ילדים עם חוש אסתטי מאוד גבוה והם רגישים מאוד לנושא הנראות כולל הלבוש וריח הבושם שמדיף מאיתנו ההורים (יש לי אישית ילד כזה). 

לכי ושאלי אותם מה דעתם עלייך: אם הילדים שלך רגישים, הם יאמרו לך את מה שאת רוצה לשמוע, אם הילדים שלך נאמנים לעצמם הם יאמרו לך בדיוק מה דעתם. בכל מקרה, הגיעי מוכנה :)

3. הדרגתיות

אפשר לתאר זאת במשפט כמו "גם רומא לא נבנתה ביום אחד", או "גם אלף מיל מתחילים בצעד" בכל מקרה הכוונה היא אחת: 

מתחילים לאט ובהדרגה. כל התחלה שהיא בום כמו המפץ הגדול תותיר אותך בכאב גדול בשרירים ובדרך כלל למספר ימים. זאת הרגשה לא נעימה וקרוב לוודאי שממש לא תרצי לחוות זאת שוב ולהתאמן בשנית. אז לאט בבקשה: סט אחד בפעמיים הראשונות, ולהעלות באופן מבוקר את הקצב ואת כמות הסטים. 

4. הצבת מטרות הגיוניות

אם החלטת שחשוב לך להוריד את הבטן ולחזק את השרירים באיזור, או שאת צריכה להשיל מספר קילוגרמים עודפים. כך או אחרת ממליצה לך להציב במקום שאת רואה לוח מטרות ועליו כתבי לך את כל מה שאת רוצה להשיג. מציעה לך לפרוט את המטרות לכאלו שהגיוני להשיג למשל:

1. למדוד היקף-בטן ולרשום אותו, ולמדוד אותו שוב לאחר שבועיים של אימון ולראות כמה ירדת בהיקפים. קחי בחשבון שלפני מחזור ובעיצומו, המקום רגיש ומנופח, כמו גם, אם הנך סובלת מגזים או מכל בעיה המנפחת את הבטן ואינה קשורה ישירות להצטברות שומנים. אי לכך, טוב ביותר למדוד היקף בבוקר לאחר פעולת מעיים. 

2. אם את שואפת לרדת במשקל, רשמי על הלוח את המשקל ואת המשקל הרצוי והציבי יעד קל בהתחלה, למשל לרדת חצי קילו בשבוע הראשון, ולרדת עד קילו בשבוע השלישי. 

כך המוטיבציה שלך לא תרד, ואת תוכלי לראות את השינוי, גם אם הוא איטי, זה ממש לא חשוב בשלב הראשון. הכי חשוב הוא שהמוטיבציה תעלה עם הזמן, והאימון יהפוך לחלק בלתי נפרד מחייך.

5. שמירה על קרקעית האגן

מכירה המון נשים שמאוד רוצות לחזור לרוץ, להתאמן אירובי או להצטרף לקבוצת כדורשת, אבל הן "דולפות" בקפיצות. אם חלילה גם את סובלת מדליפת שתן (באפצ'י, ריצה, קפיצה וכו'), ממליצה לך בחום לגשת לאורוגניקולוג לצורך בדיקת הרקע לדליפה. חשוב מאוד להתייחס לעניין ברצינות ולא להזניח את הנושא הזה, מכיוון שכמו רפואת שיניים, זה רק הולך ומחמיר. ואינני מדברת על חוסר הנעימות להסתובב עם פדים בלי יכולת להיפרד מהם. ממליצה מאוד לבדוק אימון אצל מורה לפילאטיס המתייחסת לשני פקטורים: נשימה נכונה באימון וסנכרון הפעילות יחד עם חיזוק קרקעית האגן. יש לעבודה הזאת יתרון אדיר לנשים על פני כל אימון אחר. 

צילום: Shutterstock


6.מאמנת כושר אישית

למרות הכל, קשה לך להתאמן בקבוצה. אם את מרגישה נחיתות ביחס לנשים אחרות, או אם את זקוקה למישהו שיתחזק לך את המוטיבציה, אין כמו מאמנת פרטית. נכון שזה יותר יקר לכאורה, אבל האמת היא, שזה משתלם לטווח הארוך משום שהביטחון העצמי עולה ככל שאת מתחזקת. היחס הוא אישי ואז הדגשים הם בהתאם. פחות נעים לדחות אימון למישהו זר שמתרגל אותך והעיקר הוא, שאת העיקר.


לסיכום, 

אף אחד לא יכול להרגיש בשבילך שהגיע הזמן לעשות שינוי. מחויבות לתהליך הזה היא לא פשוטה והרגלים קשה לשנות. יכולה להבטיח לך, שעדיף שתתחילי עכשיו. מה שהיה - היה. אין שום טעם לחשוב מה היה אילו היית מתחילה קודם לכן.

אני רוצה לחזק אותך מכאן ולומר לך, שלחזור ולהתאמן איננו רק עניין בריאותי, ואם את חושבת שזה רק מתחיל ומסתיים בך - אז את לגמרי טועה! הילדים שלך מביטים בך, חברות טובות, אנשים מסביב, ויש לך הזדמנות להוות מודל להשראה. כן. אל תצחקי. אנשים שעושים שינוי בחיים שלהם מעודדים אפילו זרים לחשוב פעמיים על החיים שלהם עצמם. 

אני רוצה שתדעי, שיש לך את הכוח לשנות.

כיתבי לי איך הרגשת בפעם הראשונה שהתחלת להתאמן? איך המשפחה הגיבה? 

מאוד מאוד סקרנית!

ובעיקר מאוד שמחה בשבילך: בהצלחה, לכי על זה, את יכולה!


ניתן לצפות בסרטון המוטיבציה שלי בדף הפייסבוק כאן:

https://www.facebook.com/aviva4you/videos/1262733057192540/

ניתן לשלוח שאלות למדור בעניין חיזוק הגוף, בעיות שונות במפרקים, בעיות יציבה ומוטוריקה ועוד. מבטיחה שאעשה מאמץ לענות באופן מספק ואחראי. 


אביבה זאבי- מדריכה מוסמכת לפילאטיס מזרן שיקומי המתמחה בחיזוק קרקעית האגן ומורה למחול מזרחי. בוגרת מכון וינגייט ומכון מרתה פילאטיס. בעלת נסיון רב באימון נשיםמסייעת להגיע לתוצאות דרך אימון אישי ובחוגים לחיזוק ולעבודה מודעת ונכונה עם הגוףמרצה בתחום בריאות האישה, מעבירה סדנאות פילאטיס לקהל מעורב, וסדנאות מחול מזרחי שמחות לאירועי נשים בלבד.

ניתן לשמור איתי על קשר בדף הפייסבוק שליפילאטיס ומחול מזרחי - אביבה זאבי, או במייל  aviva@bmby.comשאלת השבוע:

דוד ועקנין שואל:

אני בן 35 ויש לי עקמת קלה המון שנים, סובל מכאבים וכנראה שכך נולדתי... באמת אפשר לעשות עם זה משהו? 

תשובה:

קשה לי לדעת על סמך דבריך בלבד האם ניתן לתקן את העקמת שלך ספציפית. אם כי, עקמת שנוצרה בשל קיצור שרירים, מאפשרת הארכת שריר ולהקל באחוזים משתנים על העקמת.

ממליצה לך להתייעץ עם אורתופד ופיזיותרפיסט:

1. לבדוק מה אפשר לעשות כדי להקל על הכאבים שלך.

2. לבדוק מה אתה יכול לעשות באמצעות תרגילים ספציפיים, לסייע לעצמך כדי להגיע לאיזון טוב בגוף שלך ובעיקר כדי למנוע את החמרתה של העקמת. 

הרבה טוב ובריאות לך!

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת