הבריגדיר-ג'נרל (תת-אלוף) שמונה לאחרונה לפקד על אחד המפוארים בכנפי העילית של חיל האוויר האמריקאי מנהל בחמש השנים האחרונות כנסיית אוואנגלית באינטרנט, תוך הפרת כללי חיל האוויר ומשרד ההגנה בנוגע להטפה דתית. כך על פי מכתב תלונה רשמי שנשלח לשר ההגנה ג'יימס מאטיס.


שלט מחאה נגד ההדתה בצבא בכביש המוביל לאקדמיית חיל האוויר בקולורדוהקרן לחופש דת בצבא, ארגון ללא כוונת רווח המקדם הפרדת דת ממדינה בכוחות המזוינים, שלח את המכתב לאחר שקיבל 41 תלונות בנוגע לבריגדיר ג'נרל אי. ג'ון טייכרט. כתב העת ניוזוויק, שדיווח על מכתב התלונה, אישר שראה אחת מן התלונות, אולם הסכים לשמור את שם המתלוננ\ת חסוי.

טייכרט, שעל פי הביוגרפיה הרשמית שלו ביצע גיחות קרב מעל עיראק ומדינות יוגוסלביה לשעבר, מנהל אתר המכונה "תפילות בארוחת הצהריים למען ארצות הברית (או PLUS באנגלית - Prayers at Lunchtime for the United States. באתר, בנוסף למאמרים קצרים בנוגע לקטעי תנ"ך וברית חדשה, וקריאות להפוך את ארה"ב לנוצרית יותר, הוא מזדהה רק כ"ג'ון" ואינו מזכיר את בסיס חיל האוויר אדוארדס, בו הוא משרת. אולם הוא כן העלה תמונה של כוכב הגנרל החדש בו עוטרו כותפות מדיו לאחרונה, בצירוף פסקה קצרה על דרגתו החדשה.

בין הנושאים ב"רשימת התפילה" הארוכה באתר אפשר למצוא: "חזרה ליסודות התנ"כיים שלנו", "הערכה למורשת הלאומית הנוצרית שלנו", "הערכה לאומה שנוצרה, בורכה ושגשגה בכוח האל" ו"הלא-נולדים" (התייחסות לעוברים שאמותיהן בחרו שלא ללדת).

תחת הקטגוריה "אודות ג'ון", האתר מציין כי "ג'ון הוא בריגדיר-ג'נרל בשירות פעיל, המשרת בחיל האוויר של ארה"ב מאז 1994, ואשר נושע בזכות אמונה בישוע ב-2004. הוא פיקד ברמת הטייסת, הלהק והכנף, וכרגע משמש כמפקד בחיל האוויר. האל בירך את הקריירה שלו והעמיס על לבו את הצורך של האומה שלנו לשוב למסד הנוצרי שלה".


כומר צבאי מנהל תפילה (צילום: חיל האוויר של ארה"ב)באתר מופיע גם קישור לראיון שנתן טייכרט ב-2014 בו הוא מופיע בשמו המלא. בראיון זה מספר הקצין הבכיר כי השיק את האתר בתחילת 2013 כדי "לדחוק בנוצרים להיות נאמנים בתפילה באופן שיביא להתעוררות נרחבת באומה שלנו. המטרה היא לשנות את רוחנו הלאומית כדי שהאל יוכל לשנות את דרכנו הלאומית. אני מודאג מהתרחקות הארץ מן היסודות עליהם נבנינו".

במכתב התלונה בן 22 העמודים שנשלח לשר ההגנה מאטיס ולמפקדיו של טייכרט בבסיס אדוארדס ובפנטגון, הקרן לחופש דת בצבא דורשת חקירה בשאלה אם "התנהלותו מפרה או מפריעה לחופש הדת של אנשי השירות והאזרחים שתחת פיקודו", והאם התנהלותו מפרה את תקנות הרבגוניות בצבא.

הקרן לחופש דת בצבא טוענת עוד כי בכך שלא כלל באתרו הסתייגות לפיה דבריו מייצגים רק את עצמו ולא את החיל, הוא מפר את תקנות חיל האוויר הדורשות ממנהיגים בחיל לאזן בין הגנה על חופש הדת שלהם עצמם, כולל הבעת אמונה דתית אישית, לבין האיסור החוקתי על התערבות ממשלתית בדת. עליהם לוודא כי לא ניתן בצורה סבירה לפרש את דבריהם כתמיכה או שלילה או מתן יחס מועדף לכל אמונה, דת, או היעדרן".

בנוסף לתקנות חיל האוויר, אומר המכתב, טייכרט מפר גם מספר סעיפים ב"קוד המשפט הצבאי האחיד", כולל סעיף 133 "התנהגות שאינה הולמת קצין וג'נטלמן" - כמו גם מספר החלטות של בית המשפט העליון המגבילות את זכויות התיקון הראשון של המשרתים בכוחות המזוינים.


רוצה שתתחברו למורשת הלאומית הנוצרית. בריגדיר-ג'נרל אי. ג'ון טייכרט (צילום: לוס אנג'לס טיימס)תת-אלוף טייכרט משתייך לזרם נוצרי המכונה "דומיניוניזם", שם כולל למספר קבוצות שלכולן משותפת האמונה בהפיכת ארה"ב לאומה נוצרית המנוהלת על פי חוקי התנ"ך והברית החדשה, ואמונה יוקדת כי מייסדי ארה"ב והחוקה היו קנאים נוצרים בדיוק כמוהם, ולכן מה שהם מבקשים אינו בעיניהם אלא הגשמת חזון המייסדים והחוקה. 

"הקרן לחופש דת בצבא טוענת כי דבריו הפומביים של בריגדיר ג'נרל טייכרט מוכיחים את עוינותו המפלה והגינוי שהוא רוחש לכל המשרתים תחתיו שאינם חולקים את סוג הנצרות הדומיניוניסטי שלו", נאמר במכתב התלונה. "עבור חברים בגף הניסוי ה-412 בבסיס חיל האוויר אדוארדס שהם, לדוגמא, אגנוסטים, אתיאיסטים, הינדואיסטים, יהודים, מורמונים, מוסלמים, הומניסטים, חילונים וכו', התנהלותו הנדונה מערערת עד מאד את מעמדו כקצין".

לפני שמונה לתפקידו בבסיס אדוארדס, פיקד טייכרט על הגף בבסיס חיל האוויר אנדרוז המתחזק, מטיס ומאבטח את אייר פורס 1, מטוסו של הנשיא. כנף 412 בבסיס אדוארדס, עליו הוא מפקד כעת, אחראי לביצוע טיסות ניסוי של כל כלי טיס חדש, מדגם חדש של מטוס תובלה איטי ומשעמם ועד חמקן סילון עתידני בשלבי פיתוח.


בנוסף למידע רגיל, הוטבעו על הכוונות אותיות ומספרים המפנים לפסוקים מן הברית החדשה (צילום: ABC)נצרות פונדמנטליסטית מתפשטת בכוחות הצבאיים של ארה"ב כבר עשרות שנים, אבל במיוחד מאז 9-11. ב-2011 התפרסם כי כמרים צבאיים בבסיס חיל אוויר אחר בקליפורניה לימדו קורס על "תיאוריית מלחמת הצדק הנוצרית", בו השתמשו בכתבי הקודש ובתורתו של ישוע הנוצרי כדי להצדיק מלחמה גרעינית. 

שנה קודם לכן הודה הפנטגון כי מאות אלפי כוונות רובה רבות עוצמה עליהן הוטבעו "קודים סודיים של ישוע" (צירופי אותיות ומספרים שהוטבעו לאחר שם הדגם, ומפנים לפסוקים בברית החדשה) סופקו לכוחות במזרח התיכון - תוך הפרה בוטה של של חוקי הצבא האוסרים על הטפה דתית בעיראק ובאפגניסטן כדי להימנע מטענות כי מלחמתה של ארה"ב שם היא בעצם "מסע צלב".

"הקרן לחופש דת בצבא דורשת לדעת מי האנשים שאפשרו את התנהלותו של טייכרט", אמר מנכ"ל הקרן לחופש דת בצבא, מייקל וויינסטין. "טרם התמנה לתפקידו החדש בבסיס חיל האוויר אדוארדס, טייכרט היה מפקד כנף בעלת נראות גבוהה ביותר בבסיס אנדרוז. הכנף ה-11 באנדרוז, עליה פיקד, היא "הכנף המארחת" הידועה בעולם כולו כביתו של אייר פורס 1. המפקדים הללו אפשרו לטייכרט גישה כמעט בלתי מופרעת לאישים הבכירים ביותר במשרד ההגנה ובבית הלבן, כולל משפחתו של טראמפ עצמו".

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת