פקקי תנועה גדולים נרשמו בשכונת "סאות' אוף מרקט" בעיר לאחר שמאות בני אדם יצאו לרחובות כדי להפגין כנגד מדיניות איכות הסביבה של ארה"ב, וזאת על רקע ועידת האקלים "Global Climate Action Summit" שנערכת בעיר ותוכננה ע"י ג'רי בראון, מושל המדינה.


המפגינים גדשו את רחובות העיר, מוקדם יותר היום (צילום: טוויטר)


בין המפגינים ישנם באי הכנס, מדענים ופוליטיקאים, הדורשים יחדיו לפעול במספר נושאים, לרבות קידוחים ימיים ובניית צינורות נפט ברחבי המדינה.


המפגינים גדשו את רחובות העיר, מוקדם יותר היום (צילום: טוויטר)


לפחות שתיים מקבוצות המפגינים הגיעו הבוקר וחסמו את הכניסה למרכז מוסקון בו תיערך הוועידה. רבים מהם הביעו זעם אודות מה שהם מכנים כתגובה איטית למדי של המושל בכל הקשור לנושא קידוחי הנפט במדינה.


המפגינים בכניסה למרכז מוסקון, מוקדם יותר היום (צילום: טוויטר)


בתוך המרכז, המושל ערך מסיבת עיתונאים יחד עם מייקל בלומברג, לשעבר ראש עיריית ניו יורק. "אמריקה היא מדינה נפלאה. יש לנו מפגינים של איכות הסביבה שמפגינים במהלך ועידת אקלים. זה מזכיר לי את אותם אנשים שרוצים לבנות חומה לאורך הגבול עם מקסיקו כדי למנוע מאנשים להיכנס ממדינה שאליה אנו טסים לחופשות. משהו פשוט משוגע פה", אמר בלומברג.


מושל קליפורניה, ג'רי בראון, ולשעבר ראש עיריית ניו יורק, מייקל בלומברג (צילום: טוויטר)


המושל בראון לא שכח לציין את הנשיא טראמפ, ואמר שהוא ייזכר כ"שקרן, פושע וטיפש", לדבריו. "המטרה שלנו היא הפחתה של 45% בתפוקת הנפט, כמו גם בצריכה", סיכם המושל.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת