אחת מהמכוניות המפורסמות בעולם הגיעה לסוף הדרך ולא תיוצר עוד. יצרנית הרכב הגרמנית פולקסווגן הודיעה כי החיפושית הידועה תעשה את מסע הפרידה שלה ב-2019, כ-80 שנה לאחר שעשתה את צעדיה הראשונים וכ-70 שנה מאז הגיעה לראשונה לארה"ב.


כמה מדגמי החיפושית מתקופות שונות (צילום: openroad)


הסיבה לכך היא כנראה נתוני המכירות שהציגה החיפושית בשנים האחרונות כאשר ב-2017 החברה הגרמנית הודיעה כי מכרה קצת יותר מ-15 אלף דגמים שלה, הרבה פחות משנת השיא של החיפושית עם 400 אלף דגמים שנמכרו ולא מספיק כנראה בשביל יצרנית הרכב שנפרדת מהרכב הקטן והקומפקטי בתקופה שבה יצרניות רכב מתמודדות עם ביקוש נמוך לרכבים קטנים.


מכונית עם היסטוריה ארוכה (צילום: אנדרו טראהאן)


החיפושית כבר יצאה בעבר להפסקה של כמה שנים וחזרה והיינריך וובקן, מנכ"ל ונשיא קבוצת פולקסווגן בארה"ב אמר כי הוא לא פוסל אפשרות לחזרה נוספת בעתיד. פולקסווגן גם הודיעה כי היא לא מתכננת להחליף את החיפושית ברכב אחר ומתמקדת כרגע ברכבים החשמליים וברכבים הנמכרים יותר שלה כמו רכבי ה-SUV.

"האובדן של החיפושית אחרי שלושה דורות ובמשך כמעט שבעה עשורים, יעורר מגוון רגשות בקרב שלל אוהדיה המסורים", אמר וובקן. ההיסטוריה של החיפושית, שכיום מיוצרת במקסיקו, החלה בימי המשטר הנאצי בגרמניה כאשר פותחה לראשונה ב-1938 וכעבור 11 שנה הגיעה גם לארה"ב. לאחר שהוחלט להפסיק לייצרה ב-1998, חזרה החיפושית לסיבוב נוסף וב-2012 יצא הדגם המחודש שלה.


דגם 2018 (צילום: פולקסווגן)


לכבוד השנה האחרונה שלה פולקסווגן הודיעה כי החיפושית תצא בשתי מהדורות מיוחדות, אחת של דגם קופה שיימכר במחיר התחלתי של 23,940 דולר והשני דגם עם גג נפתח שיימכר במחיר התחלתי של 28,190 דולר.


You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת