מספר ההרוגים בסופה פלורנס עלה ל-31, כשההצפות הכבדות ממשיכות לכסות את צפון ודרום קרוליינה. מושל צפון קרוליינה רוי קופר אמר מוקדם יותר הערב כי "זהו אסון מונומנטלי עבור המדינה שלנו. זו סופה עצומה שעדיין מכה כי גובה המים בנהרות ממשיך לעלות". החזאים מעריכים כי ההצפות תמשכנה וכי הן אף צפויות להחמיר.


העיירה פולוקסוויל המוצפת בצפון קרוליינה (צילום: AP)


אף שפלורנס ושנמכה לדרגת סופה טרופית וכבר אינה ההוריקן האימתני שהייה בשבוע שעבר, היא ממשיכה להמטיר כמויות עצומות של מים ולגבות קרבנות. מניין ההרוגים עלה ל-31, כאשר 25 מהם בצפון קרוליינה והיתר בדרומה. בין ההרוגים גבר שהתהפך עם רכבו בדרך מוצפת במחוז ג'ורג'טאון בדרום קרוליינה וטבע; גבר בן 81 שנפל ונחבט בראשו בזמן שארז לקראת פינוי במחוז ווין בצפון קרוליינה; תינוק בן שלושה חודשים נהרג כאשר עץ נפל על קרוואן בו שהה בדאלאס, צפון קרוליינה; ועוד.

הבוקר דווח כי נמצאה גופתו של קיידן לי וולץ', שנעדר מאז אמש משום שהתנתק מאמו לאחר שהשניים נסחפו בזרם פתאומי שהפך את המכונית בה נסעו.

מטאורולוג רשת CNN מייקל גאי מעריך כי צפויין עו שניים עד חמישה אינץ' של גשם במסגרת פלורנס במרכז ודרום-מזרח צפון קרוליינה. נוסף לגשמים, החשש כעת הוא מהצפות שתיגרמנה מעליית פני המים בנהרות עקב התנקזות הגשמים לאפיקים צרים.

עץ שנפל על בית בעיירה ניופורט, צפון קרוליינה (צילום: AP)


שירות מזג האוויר הלאומי מסר היום (שני) כי "הצפת נהרות היסטורית וקטסטרופלית תמשיך עוד ימים על פני שטחים של הקרוליינות".

מוקדם יותר היום הצליחו כוחות החילוץ לפנות נתיב לווילמינגטון המוצפת שבמערב צפון קרוליינה, לאחר שאתמול ראש העירייה ביל סאפו הצהיר כי העיר שקועה כל כך עמוק במים שאיש לא יוכל להכנס אליה. היום כאמור נפרץ נתיב לעיר בת 117 אלף התושבים, אולם הוא לא מיועד לתושבים המעוניינים לחזור לעיר – אלא להכנסת אספקה וציוד חירום מהר ככל הניתן לפני שהדרך תיחסם שוב.

הרשויות הפצירו בתושבים למלא אמבטיות ומיכלי ענק במים נקיים מחשש שבקרוב תיפסק אספקת החשמל למשאבות מי השתייה.


כוחות הצלה בפאייטוויל, צפון קרוליינה (צילום: AP)


פלורנס הנחלשת צפויה להמשיך צפונה ולהמטיר גשמים על דרום רכס האפלאצ'ים. החלקים ההרריים בדרום וירג'יניה מצויים כעת בסכנת הצפה ומפולות בוץ. הסופה תמשיך משם לכיוון שרלוטסוויל במדינה ומשם לכיוון עמק אוהיו, שם תכה במערב וירג'יניה ומערב פנסילבניה. ביום שלישי ינועו שרידי הסופה לכיוון צפון מזרח ואזורים מצפון פנסילבניה, דרך ניו יורק ועד בוסטון עשויים לחוות גשמים כבדים בשל כך.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת