היה או לא היה? עתה צצים קולות שטוענים שכלל לא התקיים. כריסטין בלייזי פורד טוענת כי המועמד לבית המשפט העליון ברט קבאנאו תקף אותה במהלך מסיבה בה השתתפו השניים אך מי שלקחו חלק במסיבה גם כן – טוענים שקבאנאו כלל לא היה בה.


הוא לא היה שם לטענתה. העדה וילדיה (צילום: המשפחה)


במייל ששלחה לוועדת השופטים של הסנאט בשבת, כתבה לילנד אינגהם קיסר, בת כיתה לשעבר של פורד, בבית הספר הולטון ארמס במרילנד, כי אינה מכירה את קבאנאו או זוכרת שהייתה איתו במסיבה.

"במילים פשוטות, גב' קייזר אינה מכירה את קבאנאו ואינה זוכרת עצמה במסיבה או באירוע שבו הוא נכח, עם או בלי ד"ר פורד", אמר עורך הדין הווארד ג'יי וואלש. בתגובה, עורכת דינה של פורד, דברה כץ, אמרה: "כפי שסיפרה ד"ר פורד, היא לא חלקה את הסיפור שלה בפומבי או עם מישהו במשך שנים לאחר האירוע. אין זה מפתיע שגב' קייזר אינה זוכרת את הערב הזה. לא דנו בו, וזה לא מפתיע שהיא לא זוכרת מפגש שהתרחש לפני 30 שנים, כשלה לא קרה בו שום דבר. כמובן שמי שכן קרה לה – תזכור אותו".

הכחשתה של קייזר מביאה לארבעה את מספר העדים, ביניהם קאבנאו עצמו, הטוענים כי אין להם כל זיכרון לגבי אותה מסיבה או אירוע, שהתרחש בשנות ה-80, תקופת התיכון של שני הצדדים.


נוהג להגיע למסיבות? קאבנאו ובנותיו (צילום: the White House)


קייזר עצמה היא מאמנת גולף לשעבר באוניברסיטת ג'ורג' טאון, והייתה נשואה בעבר לבוב בקל, פעיל דמוקרטי לשעבר. טענותיה של פורד זעזעו את וושינגטון ועצרו את מינויו של קאבנאו, כאשר הדמוקרטים קראו לעיכוב אישור ההצבעה שלו לבית המשפט העליון עד לחקירת ה FBI, מה שהרפובליקנים רואים כמיותר. הנשיא טראמפ קרא לפורד להתלונן במשטרה.

דוברות הבית הלבן פרסמה הודעה כי "לפני כשבוע, ד"ר כריסטין פורד טענה שהותקפה במסיבת בית בה השתתפו ארבעה אחרים. מאז, כל ארבעת האנשים הללו סיפקו הצהרות בפני ועדת המשפט של הסנאט, שלא הכירו כל ידיעה על האירוע או אפילו השתתפו במסיבה שכזו".


אז והיום. ד"ר פורד


לאחר ימים לא מעטים בהם רקדו ד"ר פורד וועדת הסנאט ולס לגבי עדותה – הגיעו הצדדים להסכמה כי היא תעיד נגד קאבנאו וייתכן כי הדברים ישפכו אור על הדברים שהתרחשו לפני כשלושים עשורים.

וברוח #מיטו מערכת היברו ניוז מדגישה כי עצם העובדה שאנשים טוענים שהם לא ראו את ההתרחשות – לא אומרת שהדברים לא קרו.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת