מסע הבחירות של המתמודד הרפובליקני ג'ים נובלך לכהונה נוספת בבית הנבחרים של מינסוטה הסתיים ביום שישי האחרון במפתיע לאחר שבתו התלוננה כי נגע בה באופן בלתי הולם. ההודעה על הפסקת ריצתו הגיעה שעות ספורות לאחר שנציגת הרפובליקנים הכחישה את הטענות בראיון לתחנת רדיו במינסוטה.


פרש מהמירוץ הפוליטי בשל טענותיה. ג'ים ולורה נובלך


בתו בת ה-23 של נובלך, לורה, טענה כי הוא נגע בה בצורה לא הולמת במשך רוב חייה, כאשר הזיכרונות הראשונים שלך מכך הם מגיל 9. הדבר הופסק כשהייתה בת 21. לדבריה המגע כלל נשיקות, ליקוקים ונשיכת אוזניה. "התלוננתי מעל לעשור לחברים, לרשויות, לכנסיה. כולם ידעו", אמרה בראיון.

בהצהרה שהוציא התמודד לשעבר, הוא כינה את האשמותיה "פוגעות ללא תקנה" ואמר כי אין לו ברירה אלא לפרוש מהמירוץ בכדי להקדיש זמן לשיקום משפחתו. "אני אוהב את הילדים שלי יותר מכל דבר אחר, ולעולם לא אעשה דברים כדי לפגוע בה. הטענות שלה שגויות. אני ובני משפחה אחרים עשינו ניסיונות חוזרים ונשנים לפייס אותה בשנים האחרונות אבל היא סירבה", לדבריו.

נובלך בן ה-60 מכהן כיו"ר ועדת "בית ואמצעים", בעלת סמכות שיפוטית בנושאי תקציב. העיתוי בו פרש מהמירוץ יהווה כנראה שינוי לטובת הדמוקרטים, היות ויהיה לרפובליקנים קשה להחזיק את הקמפיין על ידי מועמד חלופי בכזו התראה. דן וולגמונט מסנט קלאוד הוא המתמודד הדמוקרטי מאותו מחוז והוא עשוי להרוויח מהסיטואציה.


משפחת נובלך בימים יפים יותר


יו"ר בית הנבחרים, קורט דאודט, מנסה לשמור את הרוב בן 21 המושבים שיש לו בבית הנבחרים. דאוד פרסם הצהרה לפיה הוא תומך בהחלטתו של המתמודד הרפובליקני לסנאט. משטרת סנט קלאוד החלה בחקירה בשנה שעברה אך לא הגישה כתב אישום. לורה נובלך סיפרה תיעוד נרחב על ניסיונותיה לקבל עזרה במהלך השנים, כולל מכתב ממשרדו של פרקליט מחוז שרבורן, בו נכתב כי "אין מספיק ראיות להוכיח מעל לכל ספק סביר שג'ים נובלך ביצע את הפשע".

נובלך הבת סיפרה כי היא זוכרת את הלילה הראשון שאביה נכנס לחדרה לאחר ששכבה לישון, והוא נכנס פנימה והשתרע מאחוריה. "הוא נהג לכרוך את זרועו סביב ולא הניח לי לקום או ללכת. היה מלקק את צווארי או נושך את אוזני", אמרה.


כבר לא רלוונטי. מתוך הקמפיין של ג'ים נובלך


התנהלות זו חזרה על עצמה, לעתים בחדרה ולעתים בזמן שצפו בסרטים על הספה. כמו כן ציינה 30 מקרים בהם אביה ניגש אליה מאחור, הידק את גופו לגופה, והצמיד אותה למקרר או למדיח הכלים כשהוא משתמש במשקל גופו כדי למנוע ממנה לחמוק.

בהצהרה שפרסם נובלך הוא אמר כי יש עוד ששה שבועות עד לבחירות ו "איני מוכן להעביר עוד ששה שבועות בהם הסיפור בתקשורת. בתי מנוכרת זמן ארוך מהמשפחה. כבר בסוף 2016 היא העלתה את ההאשמות הללו, שנחקרו על ידי מחוז שרבורן והתיק נסגר באפריל 2017".

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת