תלונה צרכנית שהוגשה לאחרונה מעוררת חשש במחוז סאנסט שבסן פרנסיסקו, והיא החלה בתושבת אחת שהחליטה לבדוק מה מכילים המים שהיא שותה. היא רכשה ערכה לבדיקת מי שתיה וגילתה באמצעותה כי במים יש שאריות של חומרי הדברה.


הרשויות מנסות להרגיע, התושבים עדיין חוששים


הטענה התפשטה כמו אש בשדה קוצים בקרב תושבי האזור, עד שגורמים רשמיים במחוז ניסו להרגיע את הציבור באמצעות פנייה לכלי התקשורת, ולשכנע שהמים אכן טובים לשתייה. עם זאת, לא נראה שמאמצי ההרגעה נשאו פרי.

התושבת שגרמה לחששות הרבים בקרב תושבי האזור סירבה להזדהות. היא סיפרה לכתבים כי היא הפסיקה לשתות מים מהברז והחלה לשתות רק מים מבקבוקים בשל תוצאות הבדיקה שערכה.

לטענתה, כאשר פנתה לקו איכות המים אתמול, נאמר לה שאנשי המקצוע הגיעו למסקנות דומות. היא הוסיפה כי שניים משכניה בדקו גם הם את מי השתיה, והם העלו את התוצאות הדומות לרשת החברתית.

"שתיים מהבדיקות נעשו בערכות ביתיות, ואני לא יודעת איך נעשתה הבדיקה השלישית. אבל שלוש מתוך שלוש הראו רמות גבוהות של חומרי הדברה. שתיים מהן מעל המלצות ה-EPA", אמרה.

קייטי מילר, מהמועצה לשירותי הציבור בסן פרנסיסקו אמר כי מי השתיה נבדקים באופן קבוע. היא הוסיפה כי אין שום זכר לחומרי הדברה, אך לאחר התלונה הם ערכו מיד בדיקה נוספת על מנת להיות בטוחים בתוצאה.

למרות תלונות התושבים, לדברי מילר הסיכוי שמאגר המים של סאנסט יכיל רמות גבוהות של חומרי הדברה הוא נמוך מאוד.

"לדעתנו המים בטוחים לשתיה. כמות חומרי ההדברה שצריכים להיות במכל כדי להגיע לרמות האלה - ולהתגלות בבדיקות ביתיות - הן עצומות", אמרה מילר, ,לא ראינו שום ניסיון חבלה ושום סימנים לפריצה. אנחנו לא חושבים שיש סיכוי כלשהו שמישהו יכול היה להשליך כמות כזאת של חומרי הדברה למאגר".

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת