היתקלות בעכבישים גדולים יכולה להיות חוויה מפחידה למדי ותושבי דרום פלורידה צפויים לעבור אותה לא מעט בתקופה הקרובה עם פשיטה גדולה של "עכבישי הבננות" על האזור. למרות שזנים של עכבישים דומים במקומות אחרים בעולם נחשבים למאוד מסוכנים, הזן של "עכביש הבננות" שהגיע לפלורידה אינו מסוכן כלל ורק העקיצה שלהם כואבת לכן כבר אפשר להוריד את מפלס הדאגות ולא להילחץ יתר על המידה כאשר רואים אותם.


יכולים להיות מחזה מרהיב למדי. "עכבישי הבננות" בדרום פלורידה (צילום: Sun Sentinel)


ג'ואן הואז ממרכז הטבע "אן קולב" בהוליווד סיפרה כי העכבישים מופיעים בעיקר ביערות כאשר חלקם טווים קורים על עצים בגובה העיניים. הרשתות של "עכבישי הבננות" הם מאוד מרשימים מיוחדים וגם העכבישים עצמם הם "יצורים יפים" לפי התיאור של הואז. הנקבה שצבעה צהוב היא הגדולה יותר ואורכה כ-2 אינץ' לעומת הזכר שצבעו חום כהה ואורכו כחצי אינץ'.

הנקבה גם חיה יותר זמן, כחודש לעומת הזכר שחי בממוצע בין שבועיים לשלושה. הואז הבהירה כי העכבישים אינם מופיעים רק על העצים ויש כאלה שניתן למצוא אותם טווים קורים מסביב לקווי טלפון: "תשמרו על העיניים שלכם פקוחות ואולי תזכו לראות אחד". העכבישים לא מסוכנים לבני אדם אך בהחלט מסוכנים המשמשים כמזון לעכבישים. בין הקורבנות שלהם בדרך כלל אפשר למצוא יתושים, צרעות, עשים ואפילו נדלים.


קורי העכבישים על העצים ביערות של פלורידה (צילום: Sun Sentinel)


לפי המומחית לטבע העכבישים הללו הם חשובים מאוד עבור הסביבה ומכיוון שהם לא מהווים סכנה, בני אדם לא צריכים להרוג אותם על אף הפחד שיכול להגיע לאחר שנתקלים במראה המאיים שלהם, במיוחד בנקבות הגדולות יותר. הסיבה להגעת העכבישים דווקא עם תחילת הסתיו היא שבמהלך סוף הסתיו הקודם הזכרים מתו ובמהלך האביב דגרו עכבישי הבננות ויצרו דור חדש של עכבישים שהגיע לבגרות במהלך סוף הקיץ עד תחילת הסתיו.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת