כחודשיים לאחר פשיטה שהובילה למעצרם של 22 חשודים ותפיסת עשרות פאונדים של סמים בדרום קליפורניה, הודיעה היום (שלישי) משטרת מחוז ונטורה כי פשיטה נוספת הביאה למעצרם של 13 חשודים ותפיסתם של סמים בשווי 10 מיליון דולר ונשקים. כמו במקרה הראשון גם כאן המשטרה מאמינה כי החשודים מעורבים בפעילות קרטל הסמים המקסיקני סינלואה.


חלק מהשלל שנתפס (צילום: CBS2)


המעצר הגדול בוצע בתום חקירה שנמשכה כשנה וכללה שיתוף פעולה של גופי חקירה רבים שעקבו אחר פעילות של רשת סמים שפעלה במחוז לוס אנג'לס וגם במחוז ונטורה הסמוך אליו. בין החשודים שנעצרו ישנם חמישה המדורגים במקום גבוה ברשימת בכירי קרטל הסמים הידוע כאשר מי שעמד בראש רשת הסמים היה תושב עמק סן פרננדו בן 29, עומר רנחל, כך לפי הדיווח של המשנה לשריף במחוז ונטורה, גארי פאנטיס.

"הסם הזה מספק את אותם הגנבים ששודדים לכם את הבתים, לוקחים לכם את הדואר, שוברים לכם את המראה האחורית ברכב וגונבים ממנו חפצים", הוסיף פאנטיס במהלך מסיבת העיתונאים בה הוכרז על המעצר, "אני מקווה שהמעצר יגרום לשיבוש גדול של פעילות הקרטל בגלל ההפסד הכספי".

לפי החשד בסמים יובאו מסינלואה במקסיקו והופצו ברחבי מחוזות ונטורה ולוס אנג'לס. על הסמים שנתפסו נמצא גם החומר "פנטניל" שפוזר עליהם בכמויות גדולות על מנת לשפר את עוצמתם. פנטניל הוא חומר מסוג אופיואיד סינתטי המשמש כמשכך כאבים רב עוצמה, חזק פי 50 עד 100 ממורפיום.


מקורו של הקרטל הוא בסינלואה, אחת המדינות שהוגדרו כמסוכנות ביותר במקסיקו (צילום: Fronteras Desk)


עד כה הוגשו אישומים נגד שבעה מתוך 13 החשודים שנעצרו בפשיטה האחרונה של כוחות המשטרה בדרום קליפורניה הנאבקות עם קרטל הסמים הגדול של סינלואה. "כמות השעות והמסירות שנדרשה כדי למשוך לקרקע ארגון סחר בסמים מורכב שכזה ראויה לאזכור וראויה לכל השבחים", הוסיף המשנה לשריף במחוז ונטורה.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת