חברת טסלה טוענת כי המכונית החשמלית מודל 3 מתוצרתה קיבלה את ציון הגבוה ביותר, יותר מכל מכונית אחרת בארצות הברית, במבחני הבטיחות. עם זאת, הרשות הלאומית לבטיחות בתעבורה הודיעה אמש (שלישי) כי הטענה של טסלה לא מבוססת על המבחנים שלה.


מגזימה בפרסומים? טסלה


הרשות מעניקה עד חמישה כוכבי בטיחות שמבוססים על שלושה מבחני ריסוק והערכת פגיעות בהתהפכות.

מודל 3 של טסלה זכה לציון הגבוה ביותר, חמישה כוכבים, יחד עם מכוניות אחרות ובהן וולוו S60, טויוטה קמרי, הונדה אקורד, הונדה סיוויק, פולסוואגן ג'טה ופורד מוסטנג.

"הרשות לא מבחינה בביצועי הבטיחות מעבר לדירוג הכוכבים, כאשר חמישה כוכבים זה הדירוג הגבוה ביותר שניתן להעניק לכלי רכב. לכן הרשות לא מעניקה דירוג של כלי הרכב 'הבטוח ביותר' בתוך קטגוריית חמשת הכוכבים".

ביום ראשון פרסמה חברת טסלה בבלוג שלה כי "מבחני הבטיחות הראו כי במודל 3 יש את הסבירות הנמוכה יותר לפציעה מבין כל הרכבים שנבדקו אי פעם".

הפרסום הזה גרם לכמה כתבים ואנשי תוכן לכתוב שמודל 2 היא המכונית "הבטוחה אי פעם". טסלה הודיעה כי היא תכננה את המכונית כך שתהיה "המכונית הבטוחה ביותר שנבנתה אי פעם".

אתמול טענה החברה כי ההערכות שלה נעשו תוך חישוב של מידע זמין לציבור. היא ציינה גם כי גם למכוניות ממודל S וממודל X מתוצרתה יש סיכון נמוך יותר לפציעה מכל המכוניות שבחנה רשות הבטיחות.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת