אם משעמם לכם לבד באוטו, רציתם להצטרף לטרמפ אבל פחדתם מהשתיקה המביכה עם זר או סתם לא רציתם לגרום לחבר לעשות עיקוף גדול כדי להסיע אתכם, ווייז מצאה את הפיתרון. מעתה: טרמפים על בסיס משותף.


נוסעים יחד על בסיס משותף. אילוסטרציה (צילום: shutterstock.com)


אפליקציית הניווט שבבעלות גוגל, הודיעה היום על תכונה חדשה שנכנסה לתפריט. מהיום משתמשי Waze Carpool, יוכלו למצוא נוסעים או מסיעים על בסיס מגוון תכונות מועדפות: קרבה למסלול מועדף, עמיתים לעבודה, מין או חברים משותפים, כשהמטרה היא לעודד אנשים לנסוע יחד ולצמצם את מספר המכוניות על הכביש.

"באמצעות מינוף קהילת ווייז וחיבור הנקודות בין האופן שבו אנשים נוסעים ליעד שלהם, אפשר לגרום להם לנסוע יחד, ולהקטין את מספר כלי הרכב", אמר נועם ברדין, מנכ"ל ווייז, שבדק את התכונה בקליפורניה.

"התפשטות הקארפול מפחיתה באופן משמעותי את מספר המכוניות על הכביש ומשפרת התנועה. זה אתגר שמתמודדים איתו כבר זמן רב", אומר חואן מאטוטי, סגן מנהל המכון ללימודי תחבורה באוניברסיטת קליפורניה. המערכת פועלת באמצעות שתי מערכות, כאשר אחת היא עבור נוסעים מצטרפים והשניה עבור נהגים המצרפים לרכבם אנשים.

המצטרפים ישלמו על בסיס מרחק, עם תשלום מקסימלי המוגדר כ-0.54 דולר לכל מייל או מקסימום של 15 דולרים לכל הנסיעה. הנהגים יכולים לבחור כמה לחייב עבור כל מילל ולקבל את מלוא הסכום. החברה לא תחתוך עמלה על השימוש.

מדובר בשינוי משמעותי עבור ווייז, שהתרכזה עד כה ביישום הניווט בדרכים, מאז נוסדה בישראל בשנת 2006. גוגל רכשה את ווייז תמורת 1.3 מיליארד דולר בשנת 2013, אך לא הציגה שינויים משמעותיים רבים עד עתה.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת