גבר מקליפורניה נידון לשישה חודשי מאסר בפועל ושישה חודשי מאסר בית, על כך שעזר במאמץ הרוסי לשבש את הבחירות לנשיאות ארצות הברית ב-2016.


השופטת רוצה לראות אותו במאסר. אילוסטרציה (צילום: shutterstock.com)


שופטת בית המשפט המחוזי של ארה"ב, דאבני פרידריך, גזרה את העונש על ריצ'רד פינדו, בשל מכירת מספרי חשבונות בנק לפעילים רוסים. לפי חקירתו של רוברט מילר, הרוסים השתמשו במידע זה כדי להגדיר חשבונות פייפאל, ולרכוש פרסומות בפייסבוק.

פינדו היה למעשה חוליה מקשרת בעולם חילופי המידע שברשת. הוא קנה ומכר זהויות בדויות ומספרי חשבונות בנק שאפשרו לפעילים לעקוף ולרמות את דרישות האימות של פייפאל, פייסבוק ואתרים נוספים. התובעים מעריכים כי הנאשם, בן ה-28, הרוויח בין 40 ל-95 אלף דולרים במהלך שלוש שנים.

פינדו הודה באשמת הונאה והגיע לוושינטון להעיד בפני חבר מושבעים גדול. התובעים מארו כי הוא שיתף פעולה באופן מלא עם חקירתו של מילר וכי עדותו סייעה להאיר פרטים חשובים על התערבות רוסיה במערכת הבחירות האחרונה. "מר פינדו המשיך לספק מידע", אמר התובע הראשי. "הוא מילא את חובותיו".

עורך דינו של הקליפורני הצעיר, ג'רמי לסם, אמר כי הוא מקווה להימנע ממאסר כמה שאפשר, בהתחשב בשיתוף הפעולה של מרשו בחקירה. הוא תיאר אותו כפושע זעיר שהיווה בורג קטן בקונספירציה העולמית.

"הוא מעולם לא רצה להיות חלק בזה", אמר לסם. פינדו פנה לשופט ואמר כי לקח על עצמו את מלוא האחריות "הייתי בטוח שהשירות שאני מציעה לא מעמיד אף אחד בסיכון", הדגיש. פרידריך אמרה שהיא מכוונת לקצה הנמוך של סקאלת העונשים אך מרגישה שזה הכרחי כי הנאשם יבלה קצת זמן במאסר.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת