ארבעה ימים לאחר התאונה המחרידה ושלושה ימים לאחר שנחשף סיפורו של שהיד חוסיין, הבעלים של חברת רכבי היוקרה "פרסטיז' לימוזין", נעצר היום בנו נאומן חוסיין באשמת רצח בהתרשלות פלילית. חוסיין הבן, המנהל בפועל של החברה נלקח למעצר שם עבר תשאול במשך כמה שעות ע"י חוקרי משטרת מדינת ניו יורק, כך דיווח עורך הדין של החשוד.


אזור התאונה הקטלנית במעלה מדינת ניו יורק (צילום: פיטר בארבר, דיילי גאזט)


כזכור ביום שבת האחרון התרחשה התאונה הקטלנית במעלה מדינת ניו יורק, בצומת בו פוגש כביש המדינה 30 את כביש 30A. הלימוזינה של חברת "פרסטיז' לימוזין" דהרה דרך הצומת ואל תוך מגרש החניה של "אפל בארל" - בית קפה\מסעדה\חנות מזכרות כפריות המהווה מוקד עלייה לרגל למטיילים באזור שם התנגשה בעוצמה ברכב שטח חונה והדפה אותו מטרים רבים אל תוך החורש המקיף את המגרש. 

כל 17 הנוסעים ונהגם נהרגו בתאונת התעבורה הקטלנית ביותר בארה"ב מזה קרוב לעשור, אשר נטלה בנוסף גם את חייהם של שני הולכי רגל שעמדו בחזית החנות. 17 הנוסעים היו אנשים צעירים ששכרו את הלימוזינה עבור חגיגת יום הולדת של אחד מהם. בין הנוסעים היו זוג שהתחתן לאחרונה, ארבע אחיות, זוגות צעירים אחרים, שהיו בדרכם לחגוג את מסיבת יום ההולדת במבשלת בירה, בעונת השלכת הקסומה של מרכז מדינת ניו יורק, אך כאמור, מעולם לא הגיעו למסיבה. 

שהיד חוסיין, בעלי חברת רכבי היוקרה שוהה בחו"ל בימים אלה, עוד מהזמן שלפני התאונה וסביר להניח כי כאשר יחזור לארה"ב ייעצר גם הוא ע"י המשטרה אך בינתיים בנו הוא זה שסופג את האשמה בגין התאונה במה שהרשויות מגדירות כ"רצח בהתרשלות פלילית", אישום הנובע מהאחריות של החברה בתאונה לאחר שהעלתה את הלימוזינה על הכביש על אף שלרכב לא היה רישוי תקין ורק בחודש שעבר הוא נכשל בבדיקת בטיחות, מה שכמובן היה אמור להשבית אותו מפעילות.


נאומן חוסיין, המנהל בפועל של חברת "פרסטיז' לימוזין" ובנו של הבעלים, שהיד חוסיין שנמצא בימים אלה מחוץ לארה"ב


למעשה, הרכב נכשל בשתי בדיקות במהלך השנה החולפת, אחת מהן שהתקיימה בחודש מרץ מצאה כי הבלמים ההידראולים של הלימוזינה אינם עובדים כראוי, כך דיווחו גורמים רשמיים. הרקורד הבטיחותי של חברת "פרסטיז' לימוזין" בכלל ושל הרכב הספציפי בפרט היו מקור לביקורת ציבורית גדולה מאז התאונה כאשר בין השאר נחשף בפוקס ניוז כי ארבעה מרכבי החברה נכשלו בבדיקות בטיחות ב-24 החודשים האחרונים וכתוצאה הורדו מן הכביש, אך משום דווקא הלימוזינה הקטלנית לא הורדה מהכביש על אף שהחוק חייב זאת לאחר שהוכח כי היא מסוכנת לנהיגה.

קים ליסיניצ'יה, אשתו של נהג הלימוזינה סקוט ליסיניצ'יה סיפרה לרשת CBS כי שמעה את בעלה משוחח את נציגי החברה ומתלונן מספר פעמים על בטיחות הרכב: "אני לא הולך לנהוג ברכב הזה ככה, אתם צריכים לדאוג לי לרכב אחר" ציטטה אשתו של הנהג את שיחותיו עם החברה והוסיפה כי לבסוף התרצה בעלה שאפשר לנהוג בלימוזינה: "הוא בטח במה שאמרו בחברה, שהרכבים בסדר גמור".

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת