הירידות החדות בוול סטריט לא פסחו גם על שוק המטבעות הווירטואליים. על פי סוכנות "בלומברג", הביטקוין צנח ב-5% ומחירו נקבע על 6,217 דולר. מצבו עוד טוב יחסית, שכן המטבעות המתחרים, את'ר, XRP ולייטקוין, איבדו לפחות 10% מערכם. יש לציין כי שוק מטבעות הקריפטו מחק מערכו 600 מיליארד דולר מאז ינואר, אז נרשם השיא בהנפקת מטבעות כאלה.


ביטקוין. "שוק הקריפטו כבר לא מנותק משאר העולם"


ריאן ראבגילה, יו"ר פירמת המסחר במטבעות קריפטו OSL בהונג קונג, אמר כי "נראה שהימים שבהם שוק הקריפטו היה מגרש משחקים מוגן ומנותק משאר העולם מתמעטים". לדבריו, תשומת הלב שמשך עולם המטבעות הווירטואליים גרמה לכך שקיים מתאם רב יותר בינם לבין הנכסים המסורתיים. עם זאת, הוא סבור כי מגמה זו אינה צפויה להימשך.

 

ואילו פרופסור נוריאל רוביני, שחזה את המשבר הפיננסי הגדול של 2008, טוען כי הביטקוין בפרט ושוק הקריפטו בכלל הוא לא יותר מאשר בועה, שסופה להתפוצץ. פרופ' רוביני אמר כי "עכשיו ברור שביטקוין ויתר המטבעות הקריפטוגרפיים מייצגים את אם כל הבועות. בכל ההיסטוריה האנושית אין קבוצת נכסים כמו זו, שחוותה התפוצצות, קריסה והתרוששות מוחלטת מהירה כזו".


פרופ' רוביני. "הכי הרבה באזז מיותר בהיסטוריה". צילום: REUTERS/Ruben Sprich

 

רוביני טען עוד כי טכנולוגיית הבלוקצ'יין, העומדת בבסיס הביטקוין ויתר מטבעות הקריפטו, היא "הטכנולוגיה הכי פחות שימושית, שזכתה להכי הרבה באזז מיותר בהיסטוריה האנושית".

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת