מנכ"ל ג'יי.פי מורגן צ'ייס ג'יימי דיימון מזהיר כי מלחמת הסחר עם סין עלולה לפגוע במסלול הצמיחה הכלכלית שארצות הברית נמצאת בו בעשור האחרון. דיימון שוחח עם משקיעים ואנליסטים בשיחת הצגת הרווח התקופתית, בה הוצגו רווחים גבוהים מהצפוי ברבעון האחרון, וטען כי העלאות הריבית וחוסר יציבות גיאופוליטית מהווים איום על הצמיחה. צ'ייס הוא הבנק הגדול ביותר בארצות הברית בהיקף נכסיו והכנסותיו.

רווח שהביס את התחזיות. מנכ"ל צ'ייס ג'יימי דיימון (צילום: CNBC)

לדברי דיימון, "הכלכלה עדיין מאוד חזקה. זה מתבטא במשכורות, ביצירת מקומות עבודה, הוצאת כסף ואשראי צרכני. זה די נרחב וזה לא הולך להיפסק בקרוב". עם זאת, בהתייחסו להעלאות הריבית האחרונות ואלו שעדיין צפויות, אמר דיימון כי בעוד שהן מתאימות לכלכלה חזקה הן עלולות לעצור את מגמת הצמיחה של העשור האחרון.

לצד העלאות הריבית, דיימון הציג מספר תהליכים ואירועים ברחבי העולם שהוא חושש כי יכולים להשפיע לרעה על כלכלת ארצות הברית. בין היתר הוא ציין את מלחמת הסחר של ממשל טראמפ עם סין, הברקסיט, הירידה בהיקף רכישת אגרות חוב על ידי בנקים מרכזיים בעולם והתערערות פוליטית באירופה, המזרח התיכון ואמריקה הלטינית. "זו רשימה עמוסה של אירועים", אמר דיימון, "אבל אני רק מצביע עליהם. אף אחד לא צריך להיות מופתע אם הם ישפיעו עלינו בהמשך הדרך".

מניות הבנק עלו בעקבות פרסום דו"ח הרבעון השלישי של הבנק, שהציג הכנסות גבוהות בכ-300 מיליון דולר מתחזיות האנליסטים. ההכנסות עלו בכחמישה אחוזים ל-27.8 מיליארד דולר לעומת צפי של 27.5 מיליארד דולר. הרווח למניה עלה בלא פחות מ-33% והגיע ל-2.34 דולר למניה תוך הבסת התחזיות של רווח בגובה 2.25 דולר למניה.

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת