מספר ההרוגים בהוריקן מייקל עלה ל-13 וצפוי לעלות עוד, כך עדכנו היום (שישי) כוחות ההצלה שפועלים באזורים מוכי הסערה בדרום מזרח ארצות הברית. הכוחות פועלים בין ההריסות ועמלים על חילוץ גופות נוספים ואולי גם ניצולים.  מנהל רשות החירום הפדרלית (FEMA) ברוק לונג אמר מוקדם יותר היום בריאיון לרשת CNN כי "אני מעריך מספר ההרוגים יעלה בהמשך היום ואני מעריך שהוא יעלה גם מחר, ככל שנתקדם בטיפול בהריסות. אני מקווה שהוא לא יעלה באופן דרמטי אבל זו אפשרות".

האמא של כל הפצצות. מקסיקו ביץ' (צילום: NBC)

על אף ש "מייקל" הכה חזק במיוחד בעיקר בפלורידה, דווקא בוירג'יניה נרשם מספר הקרבנות הגבוה ביותר עד כה. שבעה בני אדם נהרגו במדינה, רובם טבעו למוות, כמו גם כבאי אחד שנפגע כשהגיב לקריאת חירום. ארבעה בני אדם נהרגו במחוז גדסדן שממערב לטלהאסי בירת פלורידה, בהם אדם שנהרג כשעץ קרס על ביתו. ביום רביעי נהרגה ילדה בת 11 מפגיעת חניה בקרוואן בו התגוררה בג'ורג'יה.

הכבאי שנהרג בוירגי'ניה, בראד קלאק משירותי הכבאות של מחוז האנובר, היה עם צוותו כשהכבאית שלהם נפגעה מטרקטור שהתנגש בה אמש (חמישי), סמוך לשעה תשע בערב מחוץ לבירה ריצ'מונד. קלאק היה בזירת תאונת דרכים אחרת על כביש 295 כשהטרקטור התנגש בהם ככל הנראה, בעקבות הכביש הרטוב. הכבאית שנפגעה מחצה את הכבאים שעבדו בזירה. נהג הטרקטור נפצע קשה וייחקר על נסיבות התאונה כשמצבו יאפשר זאת.


עץ שהתרסק על רכב בוירג'יניה, היכן שנרשמו יותר ממחצית ההרוגים ב"מייקל" עד כה (צילום: ג'יימס פטרסון, NBC)

מוקדם יותר אתמול, ג'יימס קינג ג'וניור, 45, נסחף עם רכבו בהצפה במחוז פיטסילבניה בדרום וירג'יניה. מאמצי הרשויות להצילו עלו בתוהו. "המים פשוט היו עמוקים מדי והזרמים חזקים מדי ולא יכולנו לשמור איתו על קשר", נמסר ממשטרת המדינה בוירג'יניה. שני בני אדם נוספים נהרגו בדאנוויל לאחר שרכביהם נסחפו בהצפות.

נכון לצהרי שישי, לפחות מיליון וחצי בני אדם עדיין נמצאים בלי חשמל באזורים בהם הכתה הסופה. רוב רצועת החוף של "ידית המחבת" של פלורידה, כולל מקסיקו ביץ' ופנמה סיטי, הפכו לחורבות. האזור מיושב בעיקר בקהילות כפריות קטנות, חלקן העניות ביותר במדינה. היעדר האמצעים הקשה ואף מנע מתושבים רבים להתפנות למרות אזהרות הרשויות – פשוט כי לא היה להם איך, או לאן. האזור של מקסיקו ביץ', היכן ש "מייקל" פגעה לראשונה, שוטח ונחרב לחלוטין.


עיי חורבות. מקסיקו ביץ' (צילום: AP)

ראש עיריית מקסיקו ביץ' לשעבר, טום ביילי, אמר כי "האמא של כל הפצצות לא יכלה להשאיר חורבן כזה".

You Might Also Like

חוסכים ומרוויחים

עדכונים חיים 24/7

כל מה שחשוב לך לדעת בזמן אמת

הירשמו עכשיו בחינם לדיוור היומי, ומדי יום תקבלו חדשות חשובות ועדכונים בזמן אמת