הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
תחקיר וושינגטון פוסט חושף: סין פרצה וגנבה מידע מחיל הים האמריקאי
סין שסתה האקרים על מרכז לפיתוח נשק תת ימי של חיל הים וגנבה מידע מסווג רב, לרבות תוכניות לפיתוח טיל חדש שאמור היה להיכנס לשירות בעוד כשנתיים; בארה"ב מבקרים את הנשיא טראמפ על הסרת הסנקציות כנגד חברות סיניות בזמן שתקיפות מסוג זה מתרחשות

האקרים סינים פרצו לתוך מאגר ממוחשב של חיל הים האמריקאי וגנבו מידע, כולל תוכניות סודיות לפתח טיל בליסטי חדש שייכנס לשירות בצוללות האמריקאיות בשנת 2020, כך על פי תחקיר מעמיק שערך עיתון "וושינגטון פוסט". הפריצות התרחשו בינואר ופברואר השנה במתחם לפיתוח נשק תת ימי במדינת רוד איילנד, שם עורכים מחקר ופיתוח של צוללות וטכנולוגיות תת ימיות.


הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשוביםמידע מסווג רב נגנב מהמקום, לרבות תוכניות של פרויקט בשם "דרקון הים", מערכות הצפנה ומערכות לחימה אלקטרונית. מתקפת הסייבר הזו היא חלק ממאציה של סין להפוך לכוח הימי השולט בצדו האסייתי של האוקיינוס השקט. רבים קושרים בין אירוע זה לבין הסרת הסנקציות על חברת התקשורת הסינית ZTE. רק לפני כחודשיים, הנשיא טראמפ שיבח את מקבילו הסיני: "אני מבקש להודות לנשיא שי, שעשה יותר לטובת ארה"ב מאשר כל ממשלה אחרת בהיסטוריה של סין".

50% לא
50% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE