הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
כתב אישום נגד שרה נתניהו, אשת ראש ממשלת ישראל ב"פרשת הארוחות"
נתניהו מואשמת בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות מרמה והפרת אמונים לאחר שהזמינה, כביכול, ארוחות ושפים ממסעדות יוקרה למרות שבמעון ראש הממשלה היו מבשלות

אשת ראש ממשלת ישראל, שרה נתניהו, הואשמה היום (חמישי) כי ניפחה את ההוצאות הכספיות של מעון ראש הממשלה, כשהזמינה אליו ארוחות ממסעדות יוקרה בהיקף של מאות אלפי שקלים - למרות שיש במקום מבשלת, בניגוד לנוהל. נתניהו מואשמת בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות מרמה והפרת אמונים. על פי כתב האישום, המעשים המיוחסים לנתניהו נעשו בין ספטמבר 2010 לבין מרץ 2013.


הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


אכלה אותה? אשת ראש ממשלת ישראל שרה נתניהו


בנוסף, הפרקליטות בירושלים הגישה גם כתב אישום נגד סמנכ"ל משרד ראש הממשלה באותם ימים, עזרא סיידוף. הוא מואשם בעבירות דומות ובעבירות של זיוף בידי עובד ציבור. האישומים של סיידוף נעשו בשתי פרשות בהן הוא מעורב. גם נתניהו הייתה חשודה בשתי הפרשות האלה, אך לא נמצאו ראיות לכך שידעה על מעשיו של סיידוף, שכבר הושעה מתפקידו.

על פי הודעת הפרקליטות, היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, אימץ את ההמלצות שלה, יחד עם המלצת פרקליט המדינה שי ניצן. זאת, לאחר שבחודש ספטמבר האחרון הודיע היועץ המשפטי לנתניהו כי בכוונתו להעמידה לדין בכפוף לשימוע.


פעלה במכוון כדי להסתיר את העסקת המבשלות

כתב האישום מגולל פרטים רבים על הזמנת הארוחות ממסעדות רבות בירושלים, לעתים אף עשרות פעמים בחודש. במרבית הפעמים עלות הארוחות הגיעו למאות שקלים, אך היו גם כאלה שהגיעו לשווי של אלפי שקלים.

כתב האישום מציין עוד כיצד פעלו נתניהו וסיידוף כדי לממן את הארוחות מתקציב המשרד, למרות העסקת המבשלת. סיידוף החל לעשות זאת מאפריל 2009, אך נתניהו מואשמת כי החלה לעשות זאת אחריו, מספטמבר 2010, כאמור.

על פי כתב האישום, "השניים (נתניהו וסיידוף) הזמינו את הארוחות המוכנות מהמסעדות ודרשו מהמשרד לממן הוצאות אלה - תוך שהם מסתירים את העובדה שבמעון מועסקות מבשלות". כך הצליחו השניים להונות גורמים שונים במשרד ראש הממשלה, ולקבל את המימון להעסקת המבשלות ואת המימון לארוחות.

עוד עולה מכתב האישום כי נתניהו פעלה במכוון כדי להסתיר את העובדה שיש מבשלות במעון. היא דרשה מאב הבית לשעבר מני נפתלי, ומעובד נוסף במקום מאיר כהן, שלא יחשפו את דבר העסקת המבשלות בפני מי שאינו עובד במקום. נתניהו אף נזפה בנפתלי משום שבמזכר שכתב לגורמי הכספים במשרד התייחס לעבודה של המבשלת.

מכתב האישום עולה עוד כי נתניהו ידעה על הסתרת עבודתן של המבשלות, ועל הדיווח עליהן כעובדות ניקיון או עובדות כלליות.

מי שחשף חלק גדול מהחשדות היה מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא. המבקר העביר את המידע ליועץ המשפטי דאז, יהודה ויינשטיין, שהחליט באמצע שנת 2015 לפתוח בחקירה פלילית, במהלכה נחקרה אשת ראש הממשלה תחת אזהרה.


גם סמנכ"ל המשרד הטיל עליה את האשמה. נתניהו


בחודש ספטמבר אשתקד, כאמור, הודיע היועץ המשפטי לממשלה לנתניהו כי הוא יגיש נגדה כתב אישום בכפוף לשימוע. מנדלבליט הודיע כי בכל הנוגע לחשדות האחרות שדבקו באשת ראש הממשלה, הרי שאין די ראיות כדי להעמידה לדין.

במהלך השימוע, שנערך בחודש ינואר השנה, ניסתה נתניהו להפיל את האשמה על אב הבית לשעבר, מני נפתלי. עוד טענו עורכי דינה של נתניהו כי הזמנת הארוחות והשפים נעשתה בתקופה בה לא היו מבשלות במעון ראש הממשלה.

סיידוף, מצדו, הטיל חלק מהאשמה על נתניהו במהלך השימוע שנערך לו. "פניתי בהוראתה של שרה למסעדות והזמנתי שפים. איך אפשר להגיד לו לשרה נתניהו?" אמר סיידוף בעדותו, כך על פי דיווח של חדשות 10.

50% לא
50% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE