הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
פרשת חבילות הנפץ: מטען נשלח גם לשחקן רוברט דה נירו בניו יורק
לאחר שהתגלו 6 חבילות, שעשו את דרכן בין השאר אל אובמה וקלינטון, נמצאה חבילה חשודה נוספת. השחקן ידוע כאחד המבקרים הבוטים של הנשיא טראמפ. החבילה האחרונה התגלתה על ידי עובד בבניין אליו היא נשלחה

חבילה חשודה נשלחה למסעדה של השחקן רוברט דה נירו בטריבקה. כך אמרו דיווח היום (חמישי) הניו יורק פוסט מפי מקורות משטרתיים. החבילה, שנשלחה למסעדה שנמצאת ברחוב גרינוויץ' דומה למטענים שנשלחו לאובמה ולקלינטון אתמול, כך ציינו המקורות.


הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


כוחות משטרה מחוץ לבניין בו נמצאה החבילה בניו יורק


עובד בבניין הבחין בחבילה, שהייתה ממוענת לשחקן, בסביבות השעה 4 לפנות בוקר, והודיע למשטרה. לא היה צורך לפנות את המקום מכיוון שבאותן שעות לא היה בו אף אחד.

כתובת השולח שהופיעה על החבילה הייתה של דבי ווסרמן שולץ, לשעבר יושבת הראש של הוועידה הדמוקרטית הלאומית. גם חבילות אחרות שהתגלו אתמול נשאו את הכתובת שלה.

יחידת החבלה של משטרת ניו יורק באה למקום האירוע שנמצא ב-Lower Manhattan כדי לנטרל את המטען ולהעביר אותו למקום בטוח יותר.

דה נירו, אחד ממבקריו הבולטים של הנשיא דונלד טראמפ, השתלח בנשיא במהלך טקס חלוקת פרסי הטוני. "דבר ראשון, אני רוצה להגיד, שטראמפ ילך לה***ן", אמר השחקן במהלך הטקס שהתקיים בחודש יוני.

פרשת מטעני הנפץ החלה ביום שני האחרון עם חבילת נפץ שהגיעה לביתו של איל ההון הליברל ג'ורג' סורוס. למחרת, במהלך סריקה שגרתית של אנשי שירות הדואר נמצאה חבילה שמוענה לבית הילארי וביל קלינטון. החבילה הועברה מיד לטיפול הרשויות ולא הגיעה כלל ליעדה. חבילת הנפץ הבאה שנחשפה הייתה ממוענת לנשיא לשעבר ברק אובמה כאשר כאן נבלמה הגעתו של המטען ליעדו בזכות אנשי השירות החשאי שיירטו את המשלוח החשוד בוושינגטון.


כוחות משטרה גדולים בטיים ורנר ניו יורק, סמוך למשרדי CNN


המקרה הבא היה הדרמטי ביותר עם חבילת הנפץ הראשונה שהגיעה ליעדה, משרדי CNN במרכז טיים וורנר בניו יורק. החבילה נשלחה עבור ראש ה-CIA לשעבר ג'ון ברנן למרות שהוא לא חלק מרשת CNN אלא רק מופיע שם כפרשן. גילוי המטען גרם לפינוי משרדי רשת הטלוויזיה והבניין כולו הנמצא בלב ניו יורק, מה שגרם לבהלה גדולה באזור.

בחבילת הנפץ נמצא מטען צינור ומעטפה עם אבקה לבנה שנבדקה על ידי המשטרה, לאחר שהוציאה את המטען מהמשרדים ואפשרה לאנשי CNN לשוב לשם כעבור כמה שעות בסיום בדיקה יסודית שנערכה כדי לוודא כי אין עוד מטענים במקום.

מאוחר יותר נחשף כי חבילת נפץ הגיעה למשרדה של חברת הקונגרס דבי וסרמן שולץ בסאנרייז, פלורידה. וסרמן שולץ היא המכנה המשותף בין כל חבילות הנפץ שנשלחו מכיוון ששמה נרשם על כולן כזו שהחבילות כביכול הגיעו ממנה. כמו עם מכתב רגיל במקרה שהחבילה לא מגיעה ליעדה מסיבה כלשהי היא מוחזרת לשולח וזה אכן מה שקרה עם החבילה שהגיעה למשרדה של וסרמן שולץ ואמורה הייתה להגיע במקור לאריק הולדר, התובע הכללי לשעבר של שכיהן בתקופת אובמה.


רכבי משטרה מחוץ לביתה של דבי וסרמן שולץ, ששמה נכתב ככתובת להחזרת החבילות


במהלך מסיבת עיתונאים משותפת שערכו ראש העיר ביל דה בלאסיו, המושל אנדרו קואומו ומפקד משטרת ניו יורק, ג'יימס פי.אוניל בכיכר קולומבוס הודיע קואומו כי גם למשרדו הגיעה חבילה החשודה כחבילת נפץ אך בסופו של דבר זו התבררה כחבילה בינלאומית רגילה שבתוכה היו ספרים, כך דווח ברשת CNN.

דמוקרטית נוספת אליה נשלחה חבילה היא מקסין ווטרס, חברת קונגרס ותיקה מקליפורניה הנמצאת בבית הנבחרים מאז 1991. גם כאן כמו במקרים הראשונים של קלינטון ואובמה, החבילה נעצרה אצל שירות הדואר שנציגיו הזעיקו את המשטרה המקומית של קפיטול הייטס במרילנד כדי לטפל במטען.

חבילת נפץ התגלתה גם מחוץ למשרדה של הסנאטורית מקליפורניה וחברת המפלגה הדמוקרטית קמלה האריס במקרה מעט שונה מהאחרים מכיוון שהחבילה לא יועדה להאריס או למשרדה כאשר הדוברת שלה הודיעה כי משטרת סן דייגו חוקרת את העניין. בבניין בו נמצא משרדה של האריס נמצאת גם מערכת העיתון "סן דייגו טריביון".

50% לא
50% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE