הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
רכושכם נפגע בשריפות? כך תקבלו את המגיע לכם מחברת הביטוח
אם ביתכם או כל רכוש אחר נפגע בשריפה, ויש לכם ביטוח שריפות, עדיין צריך להתנהל בחוכמה מול חברת הביטוח. אלה הצעדים שיסייעו לכם למצות את זכויותיכם

כשמדברים על ארצות הברית כ"ארץ האפשרויות הבלתי-מוגבלות" לרוב מתכוונים במובן החיובי, אבל לא תמיד. הכל מתרחש בקנה מידה גדול יותר ביבשת הזו, ולצערנו זה כולל גם את אסונות הטבע. אז אם אתם בין האלפים הרבים שאיבדו את רכושם באחת משלוש שריפות הענק המשתוללות ברחבי קליפורניה, ובהנחה שנהגתם בחוכמה וביטחתם את ביתכם ורכושכם נגד נזקי שריפה, כאן תקבלו את כל המידע הדרוש כדי להגיש תביעת ביטוח יעילה ונכונה, שתשפר את סיכוייכם לקבל פיצוי מהיר ומלא ככל האפשר.

לפרטים נוספים בטיפול נזקי עשן, או עזרה מקצועית מול חברת הביטוח התקשרו -  877.773.9777

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


יש ביטוח? זה טוב אבל לא מספיק. צריך לדעת להפעיל אותו (אילוסטרציה: Shutterstock.com)

 

1. אספו את המסמכים החשובים
- אמצעי זיהוי
- כרטיס ביטוח לאומי, או לפחות מספר
- העתק פוליסת הביטוח
- העתקי מסמכי ההלוואות שלקחתם

 

בכל שיחה עם חברת הביטוח, החזיקו את הפוליסה והתייחסו אליה בפירוט (צילום: Shutterstock.com)

 

2. ערכו רשימה של כל מה שאיבדתם עם ערך משוער של כל פריט
רשימה זו אינה חייבת להיות מדויקת במלואה או ממצה. פשוט רשמו כמה לדעתכם שווים כל מבנה וחפץ שאבדו (הבית, מחסנים, גדרות, מכשירי חשמל, ריהוט, כלי רכב וכו') והחזיקו אותה אתכם כדי שתוכלו לצטט ממנה כשאתם מדברים עם נציגי חברת הביטוח..

3. שמרו ואספו קבלות על הוצאות המחיה שלכם
בכפוף לפרטי הפוליסה שלכם, ייתכן שאתם זכאים להחזר על ההוצאות הבאות:
- דמי לינה במלונות
- תיקון כלי רכב
- ביגוד
- מוצרי טואלטיקה
- מזון וכיו"ב

 

אספו הכל, שמרו הכל. תתפלאו על מה אפשר לקבל החזר בתקופה שאתם נאלצים לנדוד (צילום: Shutterstock.com)

 

4. צרו קשר עם חברת הביטוח ונותני ההלוואות שלכם במהירות האפשרית ברגע שאספתם את כל המידע
עליכם להתקשר הן לחברת הביטוח והן למלווים.

- במהלך השיחות, החזיקו את פוליסת הביטוח ושאר המידע בהישג יד והתייחסו לרשום בהם במהלך השיחה. ככל שהמידע שתמסרו יהיה מדויק יותר, כך ייטב. נציגי חברת הביטוח והמלווים ישאלו הרבה שאלות. ייתכן מאד שינסו בתחילה לשלם פחות מהסכום הנקוב בפוליסה (או למנוע מכם התחשבות בהחזרים לה אתם זכאים כנפגעי אסון). זכרו: הם אינם חברים שלכם והאינטרס שלהם הפוך משלכם. עמדו על שלכם.

- ייתכן שעל פי תנאי הפוליסה, תצטרכו לשלם סכום כלשהו כהשתתפות עצמית. הקפידו לשאול אם ניתן לוותר עליו (המונח הוא to waive. שאלו: Is it possible to waive the deductable?).

- בקשו מקדמה על חשבון הפוליסה. פוליסות רבות מאפשרות לקבל מקדמה על חשבון הסכום המלא במקרה של נזק בקנה מידה גדול, לכיסוי הוצאות מחיה. בררו אם זוהי אפשרות על פי הפוליסה שלכם.
לא רק שאפשר לנקות את הזוועה הזו - מצב שהביטוח ישלם על זה. הקפידו לבדוק- יש פוליסות ביטוח שמכסות ניקוי של נזקי פיח ואפר. בררו אם הפוליסה שלכם נמנית עליהן.

והעיקר - אם חלילה הכתבה הזו רלוונטית עבורכם, משמע שעברתם טלטלה קשה ואובדן טראומתי. לבנו עמכם. היו סבלנים עם בני ביתכם שעוברים את זה כמוכם, והיעזרו במשאבי הקהילה שסביבכם כדי לעבור את זה כמה שיותר מהר ועם כמה שפחות משקעים. אנחנו נדווח על כל התארגנות של הקהילות הישראלית והיהודית לסייע לנפגעי אסון השריפות ככל שאלה יגיעו לתשומת לבנו. בהצלחה.

לפרטים נוספים בטיפול נזקי עשן, או עזרה מקצועית מול חברת הביטוח התקשרו -  877.773.9777

50% לא
50% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE