הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
ביטקוין ממשיך בנפילתו, ערכו ירד מתחת לרף 5,000 דולר
אחרי שבשבוע האחרון איבדו רוב המטבעות המבוזרים מערכם, היום הם חווים ירידות קיצוניות נוספות. ערך הביטקוין ירד ב-62% מתחילת השנה, בדומה לשנת 2017. בכיר בבנק המרכזי האירופי: "ביטקוין הוא שילוב של בועה, הונאת פונזי ואסון סביבתי"

המטבע המבוזר הגדול בעולם ממשיך לחוות ירידות חדות, והיום הוא הגיע לערכו הנמוך ביותר מזה יותר משנה. עם ערך של 4,951.47 דולר, מדובר בירידה של 21% בשבוע האחרון ו-62% מתחילת השנה הנוכחית.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


ביטקוין (צילום: Getty Images)

 

בשבוע שעבר החל המטבע לחוות ירידות, וזאת על רקע חודשים ארוכים של יציבות יחסית. כזכור, במהלך רוב הימים של חודש אוקטובר, ערך המטבע המבוזר עמד על כ-6,400 דולר. אגב, גם בשנה שעברה חווה המטבע ירידות חדות לקראת חג ההודיה, ומיד לאחר מכן עלה בחזרה. לשם השוואה, בשלהי חודש נובמבר 2017 ערך המטבע עמד על כ-10,000 דולר, וכעבור פחות מחודש כבר זינק לאזור 20,000 דולר.

גם שאר המטבעות המבוזרים חווים ירידות, אך לא חדות כמו בביטקוין. כך למשל, XRP, המטבע המבוזר השני בגודלו, ירד היום בחמישה אחוזים ואת'ר צנח ביותר מ-13%, כך על פי האתר CoinMarketCap. ביום שני הקודם, סך ערכם של כל המטבעות המבוזרים עמד על 172 מיליארד דולר, ואילו היום מספר זה עומד על כ-130 מיליארד "בלבד".

הירידות הללו נובעות ממספר סיבות יחדיו, אך רבים קישרו בינהן לבין ההתבטאות של בנואה קור, בכיר בבנק המרכזי האירופי , שאמר בשבוע שעבר כי ביטקוין הוא "שילוב של בועה, הונאת פונזי ואסון סביבתי". עוד טען כי "ביטקוין היה רעיון מאוד מתוחכם. לצערי, לא כל רעיון מתוחכם הוא רעיון טוב", הוא אמר.

50% לא
50% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE