Wintorium Windows & Doors
דרושים אנשי מכירות לחברת חלונות
עם או בלי ניסיון, רציניים ובעלי מוטיבציה גבוהה, תנאים מעולים, הדרכה אישית, משכורת גבוהה+ אחוזים
Premium Remodeling
דרושים אנשי מכירות לחברת הום אימפרובמנט איכותית
עם ניסיון מעל שנה בתחום, אווירה כיפית ומשפחתית, 2 לידים איכותיים מובטחים ביום, ניירות חובה
Premium Remodeling
דרושים אנשי מכירות לחברת הום אימפרובמנט איכותית
עם ניסיון מעל שנה בתחום, אווירה כיפית ומשפחתית, 2 לידים איכותיים מובטחים ביום, ניירות חובה
Emil Rent a Car
אמיל השכרת רכב
השכרת רכבים בכל ארה"ב החל מ- $450 לחודש. רכבים חדשים
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
Law Offices of Lior Sadgan
יש לכם בעיה חוזרת עם הרכב?
יתכן כי הנכם זכאים להחזר כספי
Atash Law P.C
משרד עורכי דין להגירה
אנו מתמחים בסיוע לחברות זרות המנהלות עסקים בארצות הברית
מערכת בתי המשפט הפדרליים בדרך להצטרף להשבתה
בתי המשפט זוכים למימון פעילותם גם מאגרות בתי משפט ולא נשענים רק על מימון מהקונגרס, אולם זה לא מספיק. אם לא ימצא פתרון למחלוקת מימון החומה שיחזיר את הממשל לפעילות סדירה, גם בתי המשפט הפדרליים ישלחו אלפי עובדים לחופשה כפויה. על פי החוקה השופטים ימשיכו לקבל תשלום

מערכת בתי המשפט הפדרליים נערכת להצטרפות להשבתת הממשל, מאחר שמשאביה הולכים ואוזלים ובהיעדר תקציב שיועבר רק עם חזרת הממשל לפעילות מלאה בתי המשפט לא יוכלו להמשיך לפעול.

 

יצטרף להשבתה? בית המשפט העליון (צילום: Getty)

כבר עתה מורגשת השבתת הממשל במסדרונות בתי המשפט: על פי דיווח בניו יורק טיימס, הוצאות הנסיעות צומצמו משמעותית והופסקה העסקת עובדים חדשים. עורכי דין פרטיים שמונו על ידי בית המשפט לייצג נאשמים חסרי אמצעים עובדים ללא תשלום, כמו עובדים פדרליים רבים אחרים. על פי הנהלת בתי המשפט, דיונים בתביעות אזרחיות בהם מעורב משרד המשפטים נדחים למועד לא ידוע.

אם אכן יאזלו משאבי מערכת המשפט הפדרלית, שרצה בשבועות האחרונים על רזרבות תקציב, תצטמצם הפעילות ל "מתכונת חירום". אלפי עובדים יפסיקו לקבל תשלום ועובדים אחרים יוצאו לחופשה כפויה. תיקים אזרחיים יוקפאו ומושבעים יאלצו להמתין לתום השביתה כדי לקבל תגמול על שירותם. השופט רובן קסטילו מבית המשפט הפדרלי במחוז הצפוני של אילינוי, שכולל את שיקגו, אמר לטיימס: "כבר עכשיו אנחנו נאלצים למיין את מעשינו בין מה שאנחנו יכולים לעשות ומה שלא".

השבתת מערכת המשפט, אם אכן תקרה, עשויה להפעיל לחץ כבד במיוחד על הנשיא דונלד טראמפ לסיים את ההשבתה. אף שטראמפ וממשלו מנסים להמעיט בחומרת ההשבתה ולמזער את נזקיה דרך הזעקת עובדים גם בסוכנויות מושבתות, להשבתה של מערכת המשפט יהיה אפקט משמעותי על כל הגופים והאזרחים שנזקקים לשירותיה. מערכת בתי המשפט הפדרליים, עם 33 אלף עובדים ברחבי המדינה, היא אחת הזרועות הביצועיות עם התקציב הקטן ביותר של הממשל: שמונה מיליארד הדולר שהם תקציבה השנתי מהווים פחות מחצי אחוז מהתקציב השנתי הכולל של הממשל הפדרלי.

 

כבר עכשיו נאלצים לקבל החלטות קשות. השופט רובן קסוילו מאילינוי (צילום: AP)

בשונה מזרועות ממשל אחרות, מערכת בתי המשפט נשענת גם על מימון בדמות אגרות בית משפט שמשלמים צדדים מעורבים ולכן הצליחה להמשיך לפעול כמעט כרגיל גם במהלך כמעט החודש של השבתת הממשל. אבל גם משאבים אלו הולכים ומתדלדלים ואלא אם ימצא פתרון להשבתה הממושכת, בתוך שבוע – לכל היותר שבועיים – המערכת תצטמצם לפעילות חירום בלבד. בית המשפט העליון, בתי המשפט הפדרליים לערעורם, בתי משפט מחוזיים ובתי משפט לענייני פשיטות רגל יקבלו כל אחד החלטה פרטנית אם להמשיך לפעול ובאיזה אופן. על פי החוקה, השופטים הפדרליים ימשיכו לקבל תשלום גם במהלך ההשבתה.

ההשבתה שנכנסה היום (שישי) ליומה ה-28 וכבר הפכה לפני כמה ימים להשבתת הממשל הארוכה בהיסטוריה של ארצות הברית לא מגלה סימני סיום. להבות המאבק בין טראמפ המתעקש על מימון לבניית החומה בגבול הדרומי עם מקסיקו ובין ראשי הדמוקרטים הסנאט ובקונגרס המתנגדים לכך, לא שוככות ואף הסלימו לכדי מאבק אישי בין טראמפ וננסי פלוסי, מנהיגת הרוב הדמוקרטי בקונגרס.

YOU MIGHT ALSO LIKE